اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

برگزاری نخستین سوگواره ملی عکس و فیلم در سطح شهرستان‌های اشکذر و یزد

شناسه خبر : 94093 | تاریخ انتشار : : 18 شهریور 1399 - 20:39 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر؛ علی حکیمیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان اشکذر از برگزاری نخستین سوگواره ملی عکس و فیلم در سطح شهرستان‌های اشکذر و یزد خبر داد. در همین راستا حکیمیان بیان داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر با همکاری کانون بسیج هنرمندان این شهرستان […]

به گزارش اشکذر خبر؛ علی حکیمیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان اشکذر از برگزاری نخستین سوگواره ملی عکس و فیلم در سطح شهرستان‌های اشکذر و یزد خبر داد.

در همین راستا حکیمیان بیان داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر با همکاری کانون بسیج هنرمندان این شهرستان با هدف گسترش فرهنگ عاشورایی از رهگذر ثبت جلوه‌ها و لحظات ناب معنوی مستتر در این رویداد‌های عظیم و به منظور تقویت نگاه زیبا شناسانه مردم، هنرمندان فیلم‌ساز و عکاس با بهره‌گیری از رسانه‌ی تلفن همراه، نخستین سوگواره ملی عکس و فیلم را در سطح شهرستان‌های اشکذر و یزد برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان این سوگواره ملی می‌توانند آثار خود را به مناسبت‌های رویداد بزرگ‌ترین پیاده‌روی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جهان در اربعین حسینی علیه السلام، فاصله گذاری اجتماعی در عزاداری‌ها و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و هم‌چنین نماز جماعت ظهر عاشورا و پیاده روی اربعین ارسال کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر با اشاره به بخش ویژه این سوگواره اظهار داشت: این بخش شامل پیاده روی اربعین، فاصله‌گذاری اجتماعی و سبک زندگی در قالب عکس و فیلم است.

وی تأکید کرد: عکس و فیلم الزاماْ باید در مسیر راهپیمایی اربعین و عزاداری در شهرستان‌های اشکذر و یزد گرفته شود.

مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان اشکذر با اشاره به مقررات سوگواره در بخش عکس عنوان کرد: شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقمندان به هنر عکاسی در این سوگواره آزاد است و هر عکاس می‌تواند حداکثر با ۵ قطعه عکس در این مسابقه شرکت کند.

این مسئول ادامه داد: آثار ارسالی باید الزماً با تلفن همراه عکس‌برداری شده باشد و تمام شرکت‌کنندگان با هر نوع گوشی هوشمند و با هر کیفتی مجاز به ارسال عکس هستند.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری درباره‌ی موارد پیش‌بینی نشده برعهده‌ی دبیرخانه سوگواره خواهد بود تصریح کرد: اصلاح رنگ، نور و کراپ عکس‌ها، در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل قبول است و عکس‌ها باید صرفاً با فرمت jpg و با کیفیت اصلی خروجی دوربین موبایل ارسال شود.

وی در بخش دیگر از سخنان خود افزود: عکس‌ها و فیلم‌ها الزاماً باید از راهپیمایی اربعین سال ۱۳۹۸ و عزاداری سال ۱۳۹۹ در شهرستان‌های اشکذر و یزد گرفته شده باشد.

حکیمیان با اشاره به مقررات سوگواره در بخش فیلم تصریح کرد: فیلم‌های ارسالی می‌توانند در هر ژانر و قالبی ارائه شوند. آثار ارسالی باید الزماْ با موبایل فیلم‎‌برداری شده باشد.

این مسئول با بیان اینکه آثاری که با استفاده از فیلم‌های آرشیوی موجود در فضای مجازی ساخته شده باشند، پذیرفته نمی‌شوند گفت: کارگردان اثر (ارسال کننده) صاحب و تهیه کننده اثر خواهد بود و زمان فیلم‌های متقاضی شرکت در این بخش باید حداکثر ۵ دقیقه باشند.

وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی در این بخش وجود ندارد اظهار داشت: فیلم‌های متقاضی حضور در این بخش نباید بیش از ۵۰ مگابایت حجم داشته باشند و حتماً بایستی با یکی از فرمت‌های استاندارد گوشی تلفن همراه ارائه شوند.

علی حکیمیان اضافه کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به آدرس ershadeislami@ در فضای مجازی ایتا، سروش، بله، تلگرام و یا بر روی CD به نشانی دبیرخانه سوگواره واقع در: یزد، اشکذر، مجومرد، بعد از میدان امام علی علیه السلام، کوچه فرهنگ و هنر، شماره تلفن ۰۳۵۲۳۲۷۲۷۳۷۵ ارسال کنند و همچنین اطلاعات دقیق شامل نام و نام خانوادگی، مکان و تاریخ عکاسی و فیلم‌برداری، شماره تماس و ایمیل خود را در یک فایل word بصورت مجزا نوشته و همراه آثار ارسال کنند.

وی با اشاره به جوایز سوگواره گفت: به نفر اول، لوح تقدیر، تندیس سوگواره و مبلغ پانصد هزار تومان و به نفر دوم، لوح تقدیر، تندیس سوگواره و مبلغ سیصد هزار تومان و نفر سوم، لوح تقدیر، تندیس سوگواره و مبلغ دویست هزار تومان اهدا خواهد شد.

حکیمیان در پایان بیان کرد: مهلت ارسال آثار، ۵ مهر ۱۳۹۹ است که آثار در ۷ مهرماه ۱۳۹۹ داوری خواهد شد و ۹ مهرماه ۱۳۹۹ طی مراسمی جوایز اهدا می‌شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/dIYye

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124