• کد خبر: 43053
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 3 شهریور 1394 - 19:26
  امام جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر با تاکید بر اینکه مسئولان باید از میان افرادی متخصص و متعهد انتخاب شوند، گفت: مسئولان باید در همه رده‌ها، تعقل و تخصص را در کنار هم داشته باشند.
  خبرگزاری فارس: مسئولان تعقل و تخصص را در کنار هم داشته باشند

   گزارش اشکذر نیوز، حجت‌الاسلام محمدرضا طالبیان، در جلسه شورای اداری شهرستان اشکذر با بیان ویژگی‌های مدیران در رده‌های مختلف در نظام اسلامی اظهار داشت: تخصص باید همراه با تعهد باشد و اگر این گونه نشد، باعث لغزش و پناه بردن به دشمنان خواهد شد و اینکه امام خمینی (ره) فرمودند: «شهید رجایی عقلش بیشتر از تخصصش بود»، یعنی باید همواره تلاش کنیم تعهد را همراه با تعقل و تخصص داشته باشیم.

  وی با تاکید بر اینکه مدیران و مسئولان باید از میان افراد متخصص و متعهد انتخاب شوند، تاکید کرد: مسئولان باید در همه رده‌ها، تعقل و تخصص را در کنار هم داشته باشند.

  طالبیان خاطر نشان کرد: عالمی که علمش در مسیر باطل به کار گرفته شده و مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد، به سمت جهل حرکت کرده و به کمال نخواهد رسید.

  امام جمعه اشکذر ادامه داد: هر آدمی که نتواند به کمال برسد، حتی اگر عالم و دانشمند هم باشد، جاهل است چرا که هیچ فایده‌ای از علم او به مردم نمی‌رسد اما عالم عاقل به طور قطع موفق خواهد بود.

  وی یادآور شد: در حدیثی از امام صادق (ع) آمده است هنگامی که از جهنمیان می‌پرسند چرا جهنمی شدید، می‌گویند اگر حرف شنو و اهل عقل بودیم، به طور قطع جهنمی نمی‌شدیم و اینجاست که پی می‌بریم چرا امام خمینی (ره) از شهید رجایی به عنوان عاقل یاد کردند زیرا علم شهید رجایی برای خدا بود و توانست از عقل خود میوه شیرین بندگی خدا را بچیند.

  در پایان این نشست که با حضور مدیران دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان اشکذر و با حضور سرپرست معاونت مدیریت توسعه مدیریت و منابع انسانی برگزار شد، از پروه‌های عمرانی، کشاورزی و … به مناسبت هفته دولت در اشکذر بهره‌برداری شد.

  فارس

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/3HYYI

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *