محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد، اشکذر و ندوشن در مجلس شورای اسلامی در خطبه های پیش از نماز این هفته اشکذر با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیسیتی در بیش از سه ماه در غزه، گفت: در این قضایا کشورهای امریکایی و اروپایی علنا حمایت خودشان را از اسرائیل اعلام و برخی از کشورهای عربی سکوت اختبار کردند اما جبهه مقاومت خوش درخشیده است و علیه منافع آمریکایی ها و رژیم صهیونسیتی اقدامات خوبی داشته اند.

به گزارش اشکذر خبر، وی تاکید کرد: که اگر جهان اسلام همت کنند و این رژیم را تحریم اقتصادی کنند این رژیم از پای در می آید.

جوکار با اشاره به مناسبت هفته گذشته سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس، افزود: این مجلس مدال افتخاری از رهبری معظم انقلاب دریافت کرد و مجلس را انقلابی دانستند که افتخار بزرگی برای این مجلس بود.

وی بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب قاطبه نمایندگان را مردم دار و ساده زیست برشمرد. نماینده مردم یزد، اشکذر و ندوشن با اشاره به مطالبات مردم در حوزه مسکن، تصریح کرد: مجلس با قانوگذاری راهبردی و طولانی مدت دولت سیزدهم را در حوزه مسکن یاری کرد و جهش خوبی در این حوزه اتفاق افتاد در شهرستان اشکذر در شهرهای اشکذر و مجومرد و بخش مرکزی و خضرآباد در برخی از مناطق تعداد زمین های بالاتر از ظرفیت درخواستی در حال آماده سازی فاز اول و واگذاری به متقاضیان است.

با اشاره به مسیر نادرست در سال های گذشته در حوزه صدور مجوز و جانمایی صنایع آلاینده و پرآبخواه، گفت: با توجه به ظرفیت نخبگان با استفاده از ظرفیت ایده پردازی و نواندیشی آنان می توان از مهاجرت آنان جلوگیری کرد و شرکت های دانش بنیان را ایجاد و به جای سخت افزار، نرم افزار را توسعه داد تا از جان مردم در برابر آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری شود.

وی در ادامه به قوانینی که از سوی این مجلس یازدهم برای گره گشایی مردم مصوب شده از جمله: بیمه رایگان، صندوق حمایت از بیماران خاص، حوزه حمایت از خانواده و جوانایی جمعیت و یسته های تشویقی در بخش های مختلف از تامین مسکن و ..، در بحث بازنشستگان، وضعیت کارکنان شرکتی، تصویب قانون رتبه بندی معلمان، اصلاح نظام بانکداری بعد از ۵۰ سال، اصلاح ساختار بودجه ای اشاره کرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tyOn2