اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

پیگیری اجراشدن مفاد صورت‌جلسه بین استانداری یزد و فولاد آلیاژی ایران

شناسه خبر : 81483 | تاریخ انتشار : : 28 اردیبهشت 1398 - 11:47 | ارسال توسط :

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر؛ اعضای هیئت‌مدیره موسسه حیات پاک شهرستان اشکذر با استاندار یزد دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار محمدعلی طالبی استاندار یزد با اشاره به رویکرد استانداری یزد در این دوره گفت: بحث رعایت و حفاظت از محیط‌زیست، حمایت از صنایع دانش‌بنیان و کم آب خواه از اولویت ویژه‌ای در استانداری […]

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر؛ اعضای هیئت‌مدیره موسسه حیات پاک شهرستان اشکذر با استاندار یزد دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار محمدعلی طالبی استاندار یزد با اشاره به رویکرد استانداری یزد در این دوره گفت: بحث رعایت و حفاظت از محیط‌زیست، حمایت از صنایع دانش‌بنیان و کم آب خواه از اولویت ویژه‌ای در استانداری برخوردار است و گواه آن نیز مصوبه شورای تأمین استانداری مبنی بر عدم تخصیص آب از محل منابع آبی استان یزد به صنایع پر آبخواه است.

وی با اشاره به نقش سمن‌ها و موسسه‌های مردم‌نهاد، مطالبه گری را یکی از رویکردهای ویژه موسسه‌های مردم‌نهاد به‌ویژه فعالان و دوست داران محیط‌زیست خواند و افزود: شما می‌توانید با رویکرد مطالبه گری، بسیاری از خواسته‌های خود را به‌صورت قانونی مطرح و به آن برسید.

مقام ارشد اجرایی استان یزد بروز به‌موقع حساسیت‌های اجتماعی در زمینه‌های مختلف را مهم خواند و گفت: با توجه به اینکه استانداری یزد شعار شفافیت و پاسخ گوئی را محور فعالیت‌های خود قرار داده است؛ این دو عامل می‌توانند در ایجاد فضای مطالبه گری مؤثر باشند.

استاندار یزد با توجه به درخواست اجرائی شدن صورت‌جلسه شرکت فولاد آلیاژی با استانداری یزد از سوی موسسه حامیان حیات پاک گفت: در راستای شفافیت سازی و پیگیری مفاد این صورت‌جلسه یک نسخه از این صورت‌جلسه در اختیار این موسسه قرار داده می‌شود.

در ادامه این جلسه محمدحسن طالبیان مدیرعامل موسسه حامیان حیات پاک به تشریح وضعیت زیست‌محیطی شهرستان پرداخت.

تأسیس اداره محیط‌زیست در شهرستان اشکذر و استفاده از نیروهای بومی شهرستان، پیگیری مصوبه مجلس و دولت مبنی بر احداث منطقه ویژه غذا و دارو، تهیه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهرستان، استقرار صنایع پاک، کم آلاینده و کم آب خواه، بازرسی دائم از صنایع و الزام صنایع به رعایت اصول و استانداردهای بین‌المللی، الزام صنایع فعال در سطح شهرستان اشکذر و تصویب قانونی مبنی بر الزام صنایع به احداث پارک جنگلی و تصویب قانونی مبنی بر عدم صدور پایان کار صنایع آلاینده قبل از احداث فضای سبز مناسب و نصب دستگاه سنجش آلاینده هوا در مناطق مختلف شهرستان اشکذر از پیشنهاد‌هایی بود که توسط مدیرعامل موسسه حامیان حیات پاک مطرح شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JtsW3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec