اشکذر خبر

خطیب نماز جمعه اشکذر:

روحیه انقلابی و شادابی جامعه در گرو خواست جوانان است

شناسه خبر : 107459 | تاریخ انتشار : : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۶ | ارسال توسط :

حجت الاسلام و المسلمین طالبیان در ادامه خطبه های خود به وظایف جوانان اشاره کرد و افزود: جوان باید شخصیت خود را حفط کند و وظیفه اصلی خود را به درستی انجام دهد که آن وظیفه ها را پرورش دهد، اول، استعداد علمی و تحصیلی و دوم، حرفه و شغل.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره سالروز شهادت امام صادق(ع) به روایتی از آن حضرت پرداخت و گفت:زراره از امام صادق علیه السلام نقل می‌کند” فردی آمد گفت من نه دستی دارم که با آن کار کنم نه مالی که تجارت کنم امام صادق علیه السلام فرمود: با سرت کار کن و باری جابجا کن که به مردم محتاج نباشی”.

حجت الاسلام و المسلمین طالبیان در ادامه خطبه های خود به وظایف جوانان اشاره کرد و افزود: جوان باید شخصیت خود را حفط کند و وظیفه اصلی خود را به درستی انجام دهد که آن وظیفه ها را پرورش دهد، اول، استعداد علمی و تحصیلی و دوم، حرفه و شغل.

طالبیان با اشاره به  اینکه جوانان  اگر وظیفه خود را به درستی انجام دهند کشور دارای روحیه انقلابی و شاداب خواهد شد،افزود: اول، جوانان شخصیت خود را حفظ کنند، دوم، وظیفه والدین یاد دادن ادب دینی به فرزند است و مشاور و کمک کننده برای ایجاد شغل است و سوم، دولت با ایجاد سازمان فنی و حرفه ای زمینه کسب حرفه و شغل را فراهم کرده است که البته خانواده هم باید نهایت همکاری را داشته باشد.

امام جمعه اشکذر در بخش دیگری از خطبه های این هفته به احتکار کالا ها پرداخت و عنوان کرد: پنهان کردن چیزها و وسایلی که مردم به آن احتیاج دارند اما محتکر آن را مصادره و در پیش خود نگه می‌دارد و احتکار کننده محسوب میشود و در روایت‌های متعدد در رابطه با احتکار و وظیفه مسئولین نسبت به این موضوع آمده است که  فردای قیامت محتکران با قاتلین جان مردم در یک درجه و مقام در جهنم قرار دارند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/N710H

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *