اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
basij
iau
farntec
kilinik
car
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر:

رفع تصرف از ۶۸۸هزار متر مربع از اراضی موات اشکذر

شناسه خبر : 99829 | تاریخ انتشار : : 27 تیر 1400 - 17:29 | ارسال توسط :

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: ۶۸۸ هزار مترمربع از اراضی موات در اشکذر یزد رفع تصرف شد.

 

به گزارش اشکذر خبر،  محمد جواد زارع بیدکی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: اراضی موات با همت دادستانی و با گزارشات واصله مردمی و همچنین حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی این شهرستان رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

او افزود: حفاظت و صیانت از اراضی ملی از اولویت‌های دستگاه قضا بوده و با زمین خواران و متصرفان انفال، به همین منظور برخورد قاطع و قضایی صورت می‌گیرد.

این مقام قضایی اظهار داشت: برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز، دست اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز از مهم‌ترین محور‌های فعالیت دادستانی اشکذر است.

او نقش مردم را در حفاظت از اراضی ملی مهم دانست و تصریح کرد: نقش مردم در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، اراضی ملی، جنگل‌ها و مراتع از اهمیت شایانی برخوردار است و می‌توان گفت که حضور مردم در صحنه مهمترین رکن است.

زارع بیدکی در پایان با بیان اینکه اراضی ملی بخشی از اموال عمومی و متعلق به همه مردم است، افزود: در دوره تحول دستگاه قضایی هیچگونه اغماض و مماشاتی در برخورد با متصرفین غیرقانونی اراضی ملی و دولتی وجود ندارد و در این خصوص تمامی ادارات و دستگاه‌های متولی باید با همکاری هم در سطح شهرستان از انجام اینگونه موارد غیرقانونی جلوگیری کرده و هوشیاری لازم را داشته باشند.

شهروندان هرگونه اقدامی مبنی بر تصرف اراضی ملی را به شماره ۱۵۰۴ (یگان حفاظت منابع طبیعی) یا دادستانی شهرستان اشکذر اطلاع دهند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/KIMs6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
basij
iau
farntec
kilinik
car