استاندار یزد: استان در سال گذشته به رتبه برتر در رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در کشور دست یافت.

به گزارش اشکذرخبر، مهران فاطمی در دیدار اعضای اندیشکده صنعت، فناوری و اقتصاد استان یزد (صفا) با اشاره به مولفه‌های شعار سال گفت: سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه اولین نشست سال ۱۴۰۱ استان روز دوم فروردین و برای تحقق شعار سال برگزار شد، افزود: خوشبختانه در تمامی مولفه‌های شعار سال گذشته، جایگاه خوبی داشتیم.

استاندار با اشاره به انتخاب یزد به عنوان استان برتر حوزه دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری تصریح کرد: رتبه اول در رشد اقتصادی و رتبه اول در کاهش نرخ بیکاری در میان استان‌های کشور، از جمله موفقیت‌های استان برای تحقق شعار سال بود.

وی به مولفه‌های شعار سال ۱۴۰۲ پرداخت و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، دو مولفه مهار تورم و رشد تولید را نقشه راه و شعار سال جدید تعیین کردند.

فاطمی اثرگذاری استان‌ها در مهار تورم با توجه به پارامتر‌های مختلف را اندک دانست و گفت: با این وجود، همه تمام تلاش خود را برای نقش آفرینی در قالب ستاد تنظیم بازار، به کار خواهیم بست.

استاندار تأکید کرد که با بهره گیری از ظرفیت‌های مختلف از جمله کارآفرینان و تولید کنندگان، سرمایه گذاران، بازار سرمایه، مجوز‌های بی نام و … در راستای تحقق شعار سال بهره خواهیم گرفت.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/F1jAU