نشست هم‌اندیشی توسعه و چشم‌انداز شهرستان اشکذر با حضور فرماندار شهرستان اشکذر، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، استاندار اسبق یزد و جمعی از افراد برجسته و شاخص این شهرستان با هدف همفکری در راستای توسعه و پیشرفت بیش‌ازپیش شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ نشست هم‌اندیشی توسعه و چشم‌انداز شهرستان اشکذر با حضور روح‌الله ردائی فرماندار شهرستان، محمدصالح‌جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، سیدحمید کلانتری استاندار اسبق یزد و جمعی از افراد برجسته و شاخص شهرستان با هدف همفکری در راستای توسعه و پیشرفت بیش‌ازپیش شهرستان برگزار شد.

ردائی در این نشست گفت: با همدلی و همفکری همه مسئولان در حوزه‌های صنعتی، گردشگری، کشاورزی و پیوست های فرهنگی اجتماعی که شعار اول این دولت است، پیشرفت‌های چشمگیری اتفاق می‌افتد و سندی همچون یزدنوین تدوین و مصوب می‌شود.

وی تصریح کرد: نظرات تاثیرگذاری فارغ از دیدگاه و رویکرد جناحی و سیاسی در این جلسه توسط مسئولان و فرهیختگان بیان شد که امیدواریم این راهکارها برای توسعه و پیشرفت در شهرستان اشکذر مدنظر قرار گیرد.

فرماندار اشکذر ادامه داد: نشست‌های دیگری نیز با حضور دیگر فرهیختگان این شهرستان برای استحصال نظرات و تجربیات آنها برای توسعه و پیشرفت برگزار خواهد شد.

محمدصالح جوکار نیز در این نشست بیان کرد: اگر بنیاد یا موسسه‌ای در شهرستان اشکذر تشکیل می‌شود باید کارهای ارزشمندی برای توسعه و پیشرفت این شهرستان انجام دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک کار انقلابی اساسی برای توسعه و پیشرفت باید انجام شود؛ همچنین بجای تصدی‌گری، مدیریت شهری باید به خود مردم واگذار شود.

وی ادامه داد: راه درست یا اشتباه باید مشخص شود؛ همچنین بررسی شود که سود و ضرر مهاجرپذیری برای شهرستان اشکذر چقدر بوده است؛ همچنین آیا به همین روش باید ادامه داد یا بهتر است اصلاح شود که نیاز به راهبرد و طراحی صحیح مسیر دارد.

جوکار همچنین با اشاره به کارخانه‌های آلاینده در شهرستان اشکذر و ضرورت حفظ سلامت مردم ادامه داد: این آلایندگی را ما مسئولان ایجاد کردیم و باید به اشتباه خودمان اقرار کنیم و راه آینده اصلاح شود و شعار و عمل باید منطبق باشد.

نماینده شهرستان های یزد و اشکذر با تاکید بر ضرورت طراحی برنامه توسعه برای شهرستان اشکذر بیان کرد: پرسشنامه‌هایی باید برای اهالی علم، فرهنگ و هنر که اهل عمل هستند تنظیم شود همچنین همه زمینه‌ها در نظر گرفته شود و سند بر اساس آن تنظیم شود که سند توسعه خوبی برای شهرستان تدوین شود.

بر اساس این گزارش در این نشست که هریک از فرهیختگان به بیان نظرات و پیشنهادات خود درخصوص توسعه شهرستان پرداختند؛ ملاک حرکت قرار دادن سند یزد نوین و بومی‌سازی موضوعات آن، توجه با آموزش و پرورش در تراز انقلاب اسلامی و ایجاد یک موسسه یا انجمن تشکیلاتی توسعه‌ای شهرستان، از مهمترین محورهای مشترک سخنان حاضرین در این نشست بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Opwxc