اشکذر خبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در دیدار با رئیس جدید سازمان مدیریت و بودجه یزد عنوان کرد:

اثرگذاری دانشگاه آزاد یزد در حوزه پرورش نیرو در سطوح عالی مدیریتی

شناسه خبر : 106064 | تاریخ انتشار : : ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰ | ارسال توسط :

دیدار رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با مسئولان دانشگاه آزاد یزد صبح امروزانجام شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ محمد رضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه معاونان این دانشگاه با حضور در دفتر مجید دهقانی زاده رئیس سازمان مدیریت و بودجه استان در راستای تعامل و هم‌افزایی مشارکت‌های دو سازمان گفتگو کردند.

این دیدار در راستای تعامل و هم‌افزایی مشارکت‌های دو سازمان در خصوص اولویت‌ها و رویکردهای دانشگاه آزاد در راستای عمل به اعتلای سند جامع تحول و تعالی ۵ ساله دانشگاه و ضرورت اهتمام این دانشگاه برای تحقق این اولویت‌ها با تعامل دوطرفه با مسئولان نهادهای دولتی استان تبادل‌نظر صورت گرفت.

بر اساس این گزارش؛ در ابتدای این نشست دهقانی اشکذری ضمن تبریک انتصاب رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد این انتصاب را یکی از انتصابات شایسته استان برشمرد و گفت: شما مدیری از جنس خود سیستم بودید که سال‌های مختلف با این مسیر آشنا بودید و شاهد توفیق و نتایج ارزشمندی که خدمت شما بودیم.

جهاد تبیین با اشتراک‌گذاری ظرفیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی یزد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به چهلمین سال تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، افزود: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب در بحث تبیین رسالتی را برای خودمان تعریف کردیم که خودمان را بین نهادها معرفی کنیم و ظرفیت‌هایمان را به اشتراک بگذاریم.

وی با بیان این که در شرایط فعلی کشور فقط شناسایی و نظام‌مند کردن ظرفیت‌های موجود می‌تواند خیلی از مشکلات کشور حل کند، تصریح کرد: از نظام‌های نیروی انسانی تا نظام‌های فیزیکی و سازمانی خیلی لطمه کشور خورده است به دلیل این که انرژی‌ها به جایی این که هم‌افزایی کنند و در کنار هم قرار بگیرند همدیگر را خنثی می‌کنند یا فقط دیده نمی‌شود.

اثرگذاری دانشگاه آزاد استان در حوزه پرورش نیرو در سطوح عالی مدیریتی

دهقانی اشکذری رسالت دانشگاه آزاد در چهل اول را رسالت در حوزه پرورش نیرو دانست و افزود: دانشگاه آزاد یزد در طی این ۴۰ سال نیروهایی اثرگذار پرورش چه در سطح مدیر ارشد و چه در سطح کارآفرینان پرورش داده است و هم‌اکنون نیز حضور بیش از ۴۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در پارک علم فناوری یزد گواهی بر این که این اثرگذاری همچنان ادامه دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از دانشگاه آزاد به‌عنوان یک دانشگاه اجتماعی نام برد که عنصر اصلی در این دانشگاه معیت و همراهی مردم و نگاه اجتماعی است که نظام امروز به آن احتیاج دارد.

وی با اشاره به تدوین سند رشد و تعالی در چهل سال دوم دانشگاه آزاد، اظهار کرد: در این سند ۵ چرخش مهم طراحی‌شده که تحول‌آفرین و الزامی است.

دهقانی اشکذری تاکید کرد: در بحث آموزش، تغییر سبک آموزشی حافظه محور به سمت یادگیری تعالی محور مبتنی بر روش‌های نوین آموزشی و مهارت آفرینی، در بحث پژوهش، تغییر از عرضه محوری مقاله به سمت تقاضامحوری ضمن کاربردی بودن مسئله محور و همچنین در حوزه فرهنگی و در حوزه توسعه در توقف رشد کمی و توسعه کیفی مدنظر است.

استفاده از زیرساخت‌های بی‌نظیر آموزشی دانشگاه آزاد برای توسعه یزد

وی ادامه داد: با شرایط موجود در استان در بحث توسعه کمی با وجود مراکز آموزشی ازجمله مراکز دانشگاه آزاد در شهرستان‌ها ایجاد دانشگاه جدید در یک منطقه شاید هدر رفت منابع و ظلم در حق کشور باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد همچنین گفت: در اسفندماه گذشته بیش از ۲۱ رویداد در دو بخش ایده آرا و اسندآپ ویکند برگزار و طی آن بیش از ۵۱۰ ایده را دریافت کردیم که ۶۰ ایده به‌عنوان برترین‌ها برگزیده و معرفی شدند.

دهقانی با اشاره به ظرفیت زیرساختی و به‌ویژه نظام آزمایشگاهی دانشگاه آزاد، آن را یکی از بزرگترین نظام آزمایشگاهی کشور برشمرد و بیان کرد: دانشگاه آزاد در استان یزد تنها دانشگاهی است که در ۱۰ شهرستان فضا آزمایشگاهی و مرکز رشد دارد.

عرضه خدمات آموزشی دانشگاه آزاد استان از دبستان تا دکتری

وی افزود: هم‌اکنون این دانشگاه به‌عنوان بزرگترین دانشگاه استان یزد با ۱۶ هزار دانشجو، ۴۵۰ هیئت‌علمی تمام‌وقت، ۴۰۰ هیئت‌علمی مدعو، بیش از ۸۵۰ کارمند و ۱۰ واحد در شهرستان‌ها و همچنین ۲۳ مدرسه و ۳۵۰۰ دانش‌آموز در استان از دبستان تا دکتری در تمام مقاطع و تمام رشته‌ها در حال عرضه خدمات آموزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود، مقایسه دانشگاه آزاد را با برخی از مؤسسات غیرانتفاعی اجحاف در حق کشور دانست و گفت: انتظار این است که ظرفیت این دانشگاه با وجود اساتید برجسته کشوری و استانی و خدمات ارزشمند در طول ۴۰ سال گذشته پای‌کار کشور استفاده شود و این ظرفیت در ارزیابی ها و کارگروه‌های زیر برنامه استفاده شود.

وی با بیان این که دانشگاه آزاد یزد در ۶ ماهه اخیر در جذب اعتبارات کشوری موفق بوده است، گفت: متاسفانه مشکلات نقدینگی گریبان گیر پروژه‌هایی ازجمله مرکز نوآوری پوشاک، سرای رباتیک و دیگر مراکز نوآوری است که خدمات آن مستقیم به مردم ارائه می‌شود.

دهقانی در ادامه با اشاره به این که هیئت‌امنا دانشگاه آزاد استان اعضایی دارد که استاندار عضو حقوقی است، افزود: مدیران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد افتخار عضویت کمیسیون دائمی برنامه ما داشتند که این کمیسیون طرح‌های اقتصادی تائید و نهایی می‌شود تا در هیئت‌امنا بررسی شود که امیدواریم از نظرات ارزشمند شما استفاده کنیم یک جایگاه ارزشمند برای توسعه استان است.

مراکز نوآوری و آموزشی بی‌نظیر دانشگاه آزاد استان در کشور

وی مرکز نوآوری فولاد اردکان، نمایشگاه کاشی و آزمایشگاه سرامیک در میبد، آزمایشگاه برق و زیست‌شناسی در اشکذر، رصدخانه و مرکز تحقیقات زلزله در تفت و ساختمان‌های علمی دیگر در مهریز، ابرکوه، خاتم و سایر شهرستان را در کشور بی‌نظیر خواند و تأکید کرد: درصورتی‌که این ظرفیت‌ها دیده و اعتماد شود که با قوت قلب بیشتر حرکت کنیم و رویکرد این است که آموزش را متحول کنیم.

در ادامه جلسه، معاونان دانشگاه آزاد یزد به ارائه گزارش توانمندی‌ها و دستاوردهای شاخص واحد یزد در حوزه‌های مختلف پژوهش و فن‌آوری و آموزش و مهارت و کارآفرینی نسبت به دانشگاه‌های دولتی با نگاه استانی و کشوری پرداختند و درنتیجه به پیشنهاد مسئولان دانشگاه آزاد یزد و با موافقت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد قرار بر معرفی دو نماینده جهت شرکت در جلسات کارگاه‌های اشتغال دانشگاه آزاد یزد جهت سوق موارد شاخص به کارگروه تخصصی استان با حضور این نمایندگان، تعامل و هم‌افزایی بیشتر در جهت تبادل‌نظر ظرفیت‌های طرفین بخصوص در بخش های مرکز نوآوری، بنیاد برکت و ارتباط بیشتر با سازمان صنعت و معدن و تجارت در این راستا تأکید شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PivZN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *