اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه

تخلیه تعدادی از واحدهای مسکن مهر اشکذر

شناسه خبر : 36502 | تاریخ انتشار : : ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۵ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز،سیدمحمد میرمحمدی رو دوشنبه در جلسه شورای مسکن استان که با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد گفت: به نظر می رسد در برخی موارد، هدف تنها نشان دادن ظاهر امر و آنچه در چشم می آید بوده و نه آنچه که باید باشد و به همین دلیل برخی […]

به گزارش اشکذر نیوز،سیدمحمد میرمحمدی رو دوشنبه در جلسه شورای مسکن استان که با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد گفت: به نظر می رسد در برخی موارد، هدف تنها نشان دادن ظاهر امر و آنچه در چشم می آید بوده و نه آنچه که باید باشد و به همین دلیل برخی از این واحدها خدمات و زیرساخت های لازم فرهنگی، آموزشی و تفریحی را ندارند.

وی افزود: شاید در اجرای این کار ظرفیت ها دیده نشده بود و یا نظارت درستی نشده و کف بندی درستی نشده است.

استاندار یزد درباره مشکلات مسکن مهر استان اظهار کرد: بیشتر این مشکلات ناشی از همین عدم نظارت کافی ، تغییر ناگهانی نرخ ارز و سه برابر شدن قیمت ها ،برخی کمبودهای فنی و نهایتا عجله در مسکن دار شدن مردم بوده است.

میرمحمدی با اشاره به اینکه باید مشکلات را با عمل حل کرد نه با گفتن ، اضافه کرد: باید همت ما برای رفع مشکل مردمی که برای تهیه مسکن به این طرح روی آورده اند متمرکز شود .

وی افزود: تعاونی مسکنی که قرار بوده مسکن را به اعضا با 25 میلیون تومان تحویل دهد، حالا به دلایلی این مبلغ را به 30 میلیون تومان افزایش داده و مردم توان پرداخت این مابه التفاوت قیمت را ندارند و هیئات مدیره نیز پیمانکار قبل را خلع ید کرده و پیمانکار جدید با قیمت های افزایش یافته جدید وارد کار شده و حال باید بررسی کرد که با این وضعیت کدام مرحله از کار ایراد داشته است.

وی بر ضرورت بررسی دلایل افزایش قیمت مسکن و ثبات و یا کاهش قدرت توان خرید مردم تاکید کرد و گفت: امروز راهی به جز حل این معادله برای رفع مشکل موجود نیست.

رییس شورای مسکن استان درباره دیگر مشکلات مسکن مهر نیز اضافه کرد: در ساخت برخی از پروژه های مسکن مهر، ایجاد زیرساختهای لازم از ابتدا در نظر گرفته نشده و فرایند زندگی دیده نشده و هدف تنها نشان دادن ظاهر امر و آنچه در چشم می آید بوده و نه آنچه که باید باشد .

میرمحمدی ادامه داد: متاسفانه برخی از این واحدهای مسکن مهر خدمات و زیرساختهای لازم فرهنگی، آموزشی و تفریحی را ندارند بنابر این باید برای ایجاد زیرساخت ها و مشکلات فاضلاب، آب ، برق، نداشتن مسجد و کتابخانه و همه آنچه برای یک مجتمع مسکونی نیاز است چاره اندیشی شود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: در خصوص مسکن مهر استان باید دو موضوع را در نظر گرفت اول مشکل مردمی که متقاضی خرید مسکن هستند و در این مدت قدرت خریدشان کاهش داشته در حالی که قیمت ها افزایش پیدا کرده و دوم بحث خدمات دهی مناسب به واحدهایی است که مردم در آن ساکن هستند.

در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد خواستار ارائه گزارش و آمار شفاف، دقیق و واقعی از وضعیت مشکلات مسکن مهر شهرستانها برای تصمیم گیری مناسب شد و گفت: این طرح ، اتفاقی است که رخ داده و همه باید کمک کنیم تا به سرانجام برسد.

سیدمحمدرضا سید حسینی با اشاره به برخی مشکلات واحدهای مسکن مهر اشکذر که تخلیه شده است ،تاکید کرد: باید همه مشکلات موجود چه در خصوص واحدهایی که به مردم تحویل داده شده و چه در مورد واحدهایی که مردم متقاضی آن هستند بیان شود و همه دستگاه ها مسئولیت خود را در این خصوص بپذیرند.

در ادامه این جلسه مدیران دستگاههای مرتبط در ساخت واحدهای مسکن مهر و فرمانداران نکاتی را درباره مشکلات این طرح در استان اعلام کردند.

نوربخش مدیرکل امور مالیاتی استان یزد با اشاره به اینکه برابر آخرین مصوبه هر واحد مسکن مهر تنها باید 3میلیون ریال مالیات می پرداخت ، گفت : این در حالی است که شنیده شده برخی تعاونی ها از مردم بابت مالیات تا 30میلیون ریال هم گرفته اند.

اسلامی مدیرعامل آب و فاضلاب استان نیز با اشاره به حمایت کمرنگ دولت از حوزه آب در خدمات رسانی به واحدهای مسکن مهر گفت: حمایت بودجه ای مناسبی نشده و حتی مجبور شدیم برای اتمام یکی از طرحهای مسکن مهر بقیه طرحهای آب یزد را متوقف کنیم تا مشکل این حوزه زودتر حل شود.

اکبری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان نیز با گله از گرانی ناگهانی واحدهای مسکن مهر به دلیل تورم خواستار حمایت دولت از مددجویان استان برای پرداخت اقساط مسکن مهر شد و گفت: متاسفانه 80درصد این مددجویان مستاجرند و با توجه به افزایش هزینه های اجاره بها باید زودتر وضعیت واحدهای مسکن مهر این قشر مشخص شود.

قائم مقام وزارت راه و شهرسازی بلافاصله با تصویب مصوبه خواستار حل مشکل مددجویان کمیته امداد و افراد زیر پوشش بهزیستی استان یزد شد.

سرشکن کردن برخی هزینه های پذیرایی در مسکن مهر یکی از شهرستانها ،عدم جانمایی مناسب زمین محل ساخت ، نبود آسانسور ، عدم وجود سیستم دفع فاضلاب ، عدم انجام محوطه سازی مناسب ، عدم آسفالت و بی توجهی به امکانات موجود برای اجرای طرح مسکن مهر از مهمتریاشن مشکلات اعلام شده این واحدها از سوی فرمانداران و معاونین فرمانداران استان یزد بود.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/BC0Wd

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

.:. آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه