اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

60 درصد مدارس شهرستان اشکذر باید تخریب شوند/ تاسیس اداره محیط زیست خواست مردم شهرستان است

شناسه خبر : 85986 | تاریخ انتشار : : 21 آبان 1398 - 12:58 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، جلسه شورای اداری شهرستان  همزمان با ورود رئیس جمهور به استان یزد در سالن فرمانداری اشکذر با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در اشکذر، حجت الاسلام یونسی و نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در این جلسه […]

به گزارش اشکذر خبر، جلسه شورای اداری شهرستان  همزمان با ورود رئیس جمهور به استان یزد در سالن فرمانداری اشکذر با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در اشکذر، حجت الاسلام یونسی و نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در این جلسه به خواسته های مردم اشکذر از نماینده رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: یکی از خواسته های مردم از دولت تامین مسکن برای جوانان شهرستان می باشد که این نیازمند اضافه شدن زمین به محدوده شهری و تعغیر کاربری آن است تا بتوان زمین ها را برای مسکن جوانان مهیا ساخت.

سید ابوالفضل موسوی، دومین خواسته مردم اشکذر ساخت مرکز فنی حرفه ای دانست و عنوان کرد: در کنار مرکز فنی و حرفه ایی که شهرستان به آن نیازمند است، تنها شهرستانی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان یزد ندارد اشکذر است که باید اقدام ویژه ای صورت بگیرد.

وی به سخنان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر مبنی بر بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان اشاره کرد و گفت: اگر نماینده ویژه رئیس جمهور به این امر نگاه داشته باشند و در گزارش خود عنوان کنند می توان  مدارس کهنه و فرسوده شهرستان اشکذر را از این حالت بیرون آورد.

  • عدم وجود اداره حفاظت از محیط زیست در شهرستان موجب نارضایتی شدید مردم شده است

موسوی نگاه ویژه برای تجهیز نیروی های انتظامی و سپاه اشکذر، دوخطی کردن ایستگاه راه آهن اشکذر را دو موضوع دیگر مردم شهرستان عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که مردم به شدت خواستار آن هستند ساماندهی جاده خضرآباد ، یکی از پرحادثه ترین جاده های استان است که برای عریض کردن آن باید اعتباری ویژه در نظر بگیریم.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در پایان درخواست های خود از نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان اشکذر، به خلاء اداره محیط زیست در این شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرستان اشکذر با توجه به حجم بالای کارخانجات هنور اداره حفاظت از محیط زیست ندارد که این امر موجب نارضایتی شدید مردم شده است.

  • 60 درصد مدارس شهرستان اشکذر باید تخریب شوند

در ابتدای این جلسه روئسای ادارات شهرستان به بیان موفقیت ها و مشکلات شهرستان پرداختند که در این میان، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر با اشاره به موفقیت های این اداره ، گفت: به لطف خدا همه مدارس شهرستان اشکذر در سال جاری دارای بخاری گازی هستند و دیگر بخاری نفتی در سطح شهرستان استفاده نمی شود.

الیاسی، بالای 60 درصد از مدارس شهرستان اشکذر را فرسوده دانست و عنوان کرد: 60درصد مدارس اشکذر فرسوده هستند که نیاز به تخریب و بازسازی کامل دارند و در این میان 4 تا 5 مدرسه داریم که از لحاظ قانونی، قانون به ما اجازه قرار دادن دانش آموز را به ما نمی دهد.

  • اشکذر تنها شهرستان استان است که مجتمع فرهنگی ندارد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اشکذر با عرض خوش آمد گویی به نماینده ویژه رئیس جمهور در اشکذر، به خصوصیت های ممتاز شهرستان اشاره کرد و افزود: سال های متمادین است که روستا های شهرستان اشکذر در کشور در بحث کتاب و کتابخوانی رتبه لول را کسب می کند.

ملانوری، با انتقاد از عدم وجود مجتمع فرهنگی در شهرستان اشکذر، عنوان کرد: اشکذر با این سبقه تاریخی و فرهنگی متاسفانه تنها شهرستانی است که از وجود مجتمع فرهنگی، فرهنگ سرا و نگار خانه ها محروم مانده است، البته تلاش های خوبی از سمت ادارات شهرستان صورت گرفته است ولی در بخث توسعه زیرساخت ها، شهرستان نیازمند نگاه ویژه ای است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/CkM5D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec