اشکذر خبر

[corner-ad id="1"]
تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

۲۴ هزار نفر در استان یزد متولد شدند/ فوت روزانه ۱۲ نفر در یزد

شناسه خبر : 51992 | تاریخ انتشار : : 01 اردیبهشت 1395 - 8:39 | ارسال توسط :

اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، سید‌محمد طباطبایی در گفتگو با مهر در سال گذشته جمعیت کشور ۷۹ میلیون و ۹۳ هزار و ۷۸ نفر بوده که از این آمار یک میلیون و ۸۳ هزار و ۷۱۴ نفر معادل ۱.۳۵ درصد کل کشور به استان اختصاص داشته است. وی  با اشاره به تغییرات جمعیتی حاصل از ثبت […]

اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، سید‌محمد طباطبایی در گفتگو با مهر در سال گذشته جمعیت کشور ۷۹ میلیون و ۹۳ هزار و ۷۸ نفر بوده که از این آمار یک میلیون و ۸۳ هزار و ۷۱۴ نفر معادل ۱.۳۵ درصد کل کشور به استان اختصاص داشته است.

وی  با اشاره به تغییرات جمعیتی حاصل از ثبت ولادت و وفات در استان یزد افزود: نرخ رشد طبیعی استان یزد عددی معادل ۱.۶ درصد در سال بوده است.

طباطبایی با بیان اینکه تراکم نسبی جمعیت در استان یزد ۱۴ نفر در هر کیلومتر مربع است، اظهار داشت: از کل جمعیت استان یزد، ۸۴ درصد شهری و ۱۶ درصد روستایی هستند همچنین به ازای هر ۱۰۰ زن ۱۰۶ مرد در استان زندگی می کنند.

آمار تولد پسران از دختران پیشی گرفت

وی با اشاره به رشد پنج درصدی ولادت در استان یزد نسبت به سال ۹۳ گفت: از مجموع ۲۴ هزار و ۴۱۵ ولادت ثبت شده در سال گذشته، ۱۳ هزار و ۹۴ نوزاد پسر و ۱۲ هزار و ۶۴۷ نوزاد نیز دختر بوده اند.

 مدیرکل ثبت احوال استان یزد اسامی امیرعلی، ابوالفضل، امیرحسین را در پسران و اسامی فاطمه، زهرا و زینب را پرشمارترین اسامی انتخاب شده در سال گذشته اعلام کرد.

کاهش ۲۹ درصدی فوت در استان یزد

مدیرکل ثبت احوال یزد با اشاره به کاهش ۲۹ درصدی فوت در استان اظهار داشت: چهار هزار و ۴۷۲ نفر در سال ۹۴ فوت کرده‌اند که به طور متوسط روزانه ۱۲ نفر فوتی در این اداره ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه استان یزد رتبه دوم در ثبت روز وفات در کشور را داشته است، افزود: به ازای فوت هر ۱۰۰ زن، وفات ۱۰۷ مرد به ثبت رسیده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/m8m9d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124