اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

کوره‌های آجرپزی عمده‌ترین دلیل آلودگی هوا محور یزد-اردکان/عدم اثبات ارتباط سرطان و آلودگی هوا در استان یزد

شناسه خبر : 46531 | تاریخ انتشار : : 18 آبان 1394 - 14:48 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، نشست مشترك استاندار یزد با اعضاي شوراي شهر اشکذر در استانداري يزد برگزار شد.   در ابتداي اين جلسه هریک از اعضاي شوراي اسلامي شهر اشکذر مسائل و مشكلات شهر اشکذر را مطرح و درخواست‌های خود را ارائه نمودند.   استاندار یزد […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، نشست مشترك استاندار یزد با اعضاي شوراي شهر اشکذر در استانداري يزد برگزار شد.

 

در ابتداي اين جلسه هریک از اعضاي شوراي اسلامي شهر اشکذر مسائل و مشكلات شهر اشکذر را مطرح و درخواست‌های خود را ارائه نمودند.

 

استاندار یزد در این جلسه بابیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌داد عمده‌ترین دلیل آلودگی هوا در کریدور صنعتی یزد-اردکان متعلق به کوره‌های آجرپزی است و تصریح کرد: در برنامه‌ای که با سه محور تدوین‌شده است بخشی از این کوره‌ها با انتقال به مکانی دیگر صنعتی خواهند شد، بخشی با تبدیل سوخت مصرفی به گاز، آلایندگی آن‌ها کاهش‌یافته و بخشی دیگر نیز تعطیل‌شده‌اند.

 

وی بابیان اینکه راهکارهای زیادی برای رفع آلودگی واحدهای صنعتی وجود دارد، اظهار داشت: چنانچه این راهکارها موثر واقع نشود، آخرین راه تعطیلی این‌گونه واحدها است.

 

میرمحمدی ادامه داد: در برنامه‌ای دیگر نیز فیلترهایی طراحی و ساخته‌شده است که آلایندگی کوره‌ها را کاهش می‌دهد و به حالت استاندارد نزدیک می‌کند.

 

استاندار یزد آلودگی هوا در کریدور صنعتی یزد- اردکان را در حد استانداردهای زیست‌محیطی دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به وزش بادهای موسمی و غیر موسمی در این منطقه مشكل آلودگي هوا نسبت به بعضی مناطق کشور کمتر است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص ارتباط بیماری‌هایی نظیر سرطان و آلودگی هوا در استان یزد گفت: تاکنون هیچ پژوهش و تحقیقی در این زمینه ارائه نشده و ارتباط این دو موضوع در استان یزد به اثبات نرسیده است.

 

میرمحمدی در پایان افزود: برای کاهش آلودگی هوا در این منطقه کمربند سبز 700 هکتاری در حال احداث است که می‌تواند منبع خوبی برای پالایش هوا و بهبود محیط‌زیست باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WADbD
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124