• کد خبر: 24680
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 4 شهریور 1392 - 13:10
  تلفن همراه هرکدام از ما در طول روز بارها زنگ می خورد ؛در کنار آن جوابگوی تلفن محل کار و خانه نیز هستیم . معمولا هم تلفن ها را زود جواب می دهیم اما ...

  اشکذر نیوز : تلفن همراه هرکدام از ما در طول روز بارها زنگ می خورد ؛در کنار آن جوابگوی تلفن محل کار و خانه نیز هستیم . معمولا هم تلفن ها را زود جواب می دهیم یا به قول آقای دیوبند بستگی دارد آن سوی خط چه کسی باشد ؟ معمولا هرچقدر پشت خطی عزیزتر باشد و بزرگوارتر کمتر منتظرش می گذاریم

  اما اذان بانگ دعوت خداوند از بنده ی خاکی اش ،راستی اگر اذان را به منزله ی بانگ دعوت خداوند فرض کنیم چقدر طول می کشد تا به آن جواب بدهیم ؟. چقدر طول می کشد تا عظمت کبریایی پروردگار که با همه ی بزرگیش ، بنده ی حقیر و محتاجش را عاشقانه بسوی خود فرا می خواند؛ پاسخ دهیم ؟

  آقای پیشداد می گوید :” اهل نماز اول وقتم و زنگ معنوی را بالافاصله پاسخ می دهم” . یا به قول شکاری جواب کریم را باید داد.

  اما فروزنده عقیده دارد گاه نسبت به خداوند کم لطفی می کنیم و کارهای دنیوی را مقدم برنماز می شماریم.

  در هر حال دریای جود و کرم خداوند چنان وسیع است که بنده را فرا می خواند تا از رحمانیتش سیراب کند و از خوان گسترده ی پاداشش سیر کند.

  بر طبق  احادیث و روایات نماز اول وقت مرگ را راحت می کند ، شیطان را از انسان دور می کند ، غم و اندوه را از انسان دور می سازد و از همه مهم تر در روز حساب اگر نماز پذیرفته شود سایر اعمال نیز پذیرفته می شود و اگر نماز مورد قبول نباشدسایر اعمال نیز پذیرفته نمی شود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vietB

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *