• کد خبر: 92320
   منتشر کننده: دهقانی
    تاریخ انتشار: یکشنبه 8 تیر 1399 - 08:58
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه میانگین سالانه سرانه خاموشی در کشور ۸۸۰ دقیقه است گفت: این رقم در استان ۶۳ دقیقه است که در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد.

  به گزارش اشکذر خبر، مهندس آرش نواب روز شنبه در نشست بر خط آنلاین خانه مطبوعات به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق ( یکم تا هفتم تیرماه) با بیان اینکه این استان از نظر کاهش تلفات انرژی الکتریسته در میان شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور در صدر قرار دارد افزود: متوسط تلفات شبکه برق در کشور ۹.۹ و در استان ۶.۰۵ درصد است.
  وی طول شبکه های فشار متوسط و ضعیف شرکت توزیع برق استان را به تربیت ۱۰ هزار و ۶۴۰ و هشت هزار و ۴۲۹ کیلومتر بیان کرد و اظهار داشت: همچنین ۱۶ هزار و ۲۰۳ ترانسفور ماتور در استان نصب شده است.
  این مسئول اضافه کرد: هم اکنون ۸۰ درصد مشترکان توزیع برق استان در بخش خانگی، ۱۳.۵ درصد در بخش تجاری، ۲.۳ درصد عمومی، ۱.۷ درصد صنعتی و ۱.۴ درصد کشاورزی است.
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه استان از لحاظ تعداد مشترکان صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد تصریح کرد: ۵۴ درصد انرژی برق در استان صرف مشترکان صنعتی می‌شود.
  مهندس نواب تعداد کل روستاهای برقدار استان را ۹۲۴ روستا اعلام کرد و افزود: ۹۹.۷۲ روستاهای استان از نعمت برق برخوردار هستند.
  وی همچنین مجموع تعداد چاه‌های کشاورزی استان را ۲ هزار و ۲۸۲ حلقه چاه بیان کرد و تصریح کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۱۹۶ حلقه چاه یعنی ۹۶.۲ درصد از نعمت برق بهره‌مند هستند.
  این مسئول تعداد نیروگاه‌های خورشیدی در استان را ۳۰۱ نیروگاه با ظرفیت ۳۷.۷ مگاوات بیان کرد و افزود: ارائه خدمات به صورت غیر حضوری ، تجهیز ۴۰ خودرو یه سیستم ردیاب ، مکانیزه نمودن فعالیت‌های ایمنی و نصب دوربین جهت کنترل اکیپ‌های اجرایی از مرکز کنترل از جمله اقدامات این شرکت است.
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خاطر نشان کرد: از ۸۷۰ میلیون کیلووات ساعت فروش انرژی تا پایان خرداد، تقریبا ۳۸۳ میلیون کیلو وات ساعت برای صنعت و ۱۳۳ میلیون کیلووات ساعت برای کشاورزی است که جمع آن تقریبا ۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت است و برای تولید صرف می‌شود.
  مهندس نواب میزان پیک بار مصرف برق استان را تاکنون ۹۶۳ مگاوات بیان کرد و افزود: پیک بار برق مصرف استان در خردادماه امسال نسبت به سال گذشته ۱۱.۷ درصد رشد داشته است.
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد تصریح کرد: در اوایل در زمینه پیک بار استان یزد جزو استان‌های قرمز بود اما با ارتباط صنایع و اطلاع‌رسانی هایی که در این زمینه انجام شد به سبز تغییر رنگ داد.
  وی اضافه کرد: وضعیت پیک بار مصرف برق در شهرستانهای یزد متفاوت است بعنوان مثل این رقم در ۱۷ خرداد در شهر یزد ۴۶ درصد ، میبد ۱۲ درصد ، مهریز هفت درصد ، اردکان هفت درصد و ابرکوه پنج درصد بود.
  مهندس نواب خاطرنشان کرد: شهروندان تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به طور همزمان استفاده نشود.

   

  منبع:  ایرنا

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/HscIR

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *