اشکذر خبر

میانگین سالانه سرانه خاموشی در استان یزد ۶۳ دقیقه است

شناسه خبر : 92320 | تاریخ انتشار : : 08 تیر 1399 - 8:58 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، مهندس آرش نواب روز شنبه در نشست بر خط آنلاین خانه مطبوعات به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق ( یکم تا هفتم تیرماه) با بیان اینکه این استان از نظر کاهش تلفات انرژی الکتریسته در میان شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور در صدر قرار دارد افزود: متوسط […]

به گزارش اشکذر خبر، مهندس آرش نواب روز شنبه در نشست بر خط آنلاین خانه مطبوعات به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق ( یکم تا هفتم تیرماه) با بیان اینکه این استان از نظر کاهش تلفات انرژی الکتریسته در میان شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور در صدر قرار دارد افزود: متوسط تلفات شبکه برق در کشور ۹.۹ و در استان ۶.۰۵ درصد است.
وی طول شبکه های فشار متوسط و ضعیف شرکت توزیع برق استان را به تربیت ۱۰ هزار و ۶۴۰ و هشت هزار و ۴۲۹ کیلومتر بیان کرد و اظهار داشت: همچنین ۱۶ هزار و ۲۰۳ ترانسفور ماتور در استان نصب شده است.
این مسئول اضافه کرد: هم اکنون ۸۰ درصد مشترکان توزیع برق استان در بخش خانگی، ۱۳.۵ درصد در بخش تجاری، ۲.۳ درصد عمومی، ۱.۷ درصد صنعتی و ۱.۴ درصد کشاورزی است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه استان از لحاظ تعداد مشترکان صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد تصریح کرد: ۵۴ درصد انرژی برق در استان صرف مشترکان صنعتی می‌شود.
مهندس نواب تعداد کل روستاهای برقدار استان را ۹۲۴ روستا اعلام کرد و افزود: ۹۹.۷۲ روستاهای استان از نعمت برق برخوردار هستند.
وی همچنین مجموع تعداد چاه‌های کشاورزی استان را ۲ هزار و ۲۸۲ حلقه چاه بیان کرد و تصریح کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۱۹۶ حلقه چاه یعنی ۹۶.۲ درصد از نعمت برق بهره‌مند هستند.
این مسئول تعداد نیروگاه‌های خورشیدی در استان را ۳۰۱ نیروگاه با ظرفیت ۳۷.۷ مگاوات بیان کرد و افزود: ارائه خدمات به صورت غیر حضوری ، تجهیز ۴۰ خودرو یه سیستم ردیاب ، مکانیزه نمودن فعالیت‌های ایمنی و نصب دوربین جهت کنترل اکیپ‌های اجرایی از مرکز کنترل از جمله اقدامات این شرکت است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خاطر نشان کرد: از ۸۷۰ میلیون کیلووات ساعت فروش انرژی تا پایان خرداد، تقریبا ۳۸۳ میلیون کیلو وات ساعت برای صنعت و ۱۳۳ میلیون کیلووات ساعت برای کشاورزی است که جمع آن تقریبا ۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت است و برای تولید صرف می‌شود.
مهندس نواب میزان پیک بار مصرف برق استان را تاکنون ۹۶۳ مگاوات بیان کرد و افزود: پیک بار برق مصرف استان در خردادماه امسال نسبت به سال گذشته ۱۱.۷ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد تصریح کرد: در اوایل در زمینه پیک بار استان یزد جزو استان‌های قرمز بود اما با ارتباط صنایع و اطلاع‌رسانی هایی که در این زمینه انجام شد به سبز تغییر رنگ داد.
وی اضافه کرد: وضعیت پیک بار مصرف برق در شهرستانهای یزد متفاوت است بعنوان مثل این رقم در ۱۷ خرداد در شهر یزد ۴۶ درصد ، میبد ۱۲ درصد ، مهریز هفت درصد ، اردکان هفت درصد و ابرکوه پنج درصد بود.
مهندس نواب خاطرنشان کرد: شهروندان تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به طور همزمان استفاده نشود.

 

منبع:  ایرنا

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/HscIR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *