اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مرمت و استحکام بخشی بقعه تاریخی سید تاج الدین ابراهیم آباد آغاز شد

شناسه خبر : 47167 | تاریخ انتشار : : 10 آذر 1394 - 8:56 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: این بقعه که تماماً از خشت و گل ساخته‌شده است هشت‌ضلعی و برج گونه‌ای است که هر یک از اضلاع آن چهار متر است و با ارتفاع بالغ‌بر شش متر بر پهنه کویر رستاق خودنمایی می‌کند. سید محمدجعفر میر جلیلی اضافه […]

1گنبد تاج

به گزارش اشکذر نیوز، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: این بقعه که تماماً از خشت و گل ساخته‌شده است هشت‌ضلعی و برج گونه‌ای است که هر یک از اضلاع آن چهار متر است و با ارتفاع بالغ‌بر شش متر بر پهنه کویر رستاق خودنمایی می‌کند.

سید محمدجعفر میر جلیلی اضافه کرد: تخمین زده می‌شود که قدمت این بنا به قرن هشتم هجری می‌رسد و به شماره 2535 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: هزینه عملیات عمرانی و مرمتی این بنا بالغ‌بر چهارصد میلیون ریال که بخشی از محل اعتبارات و مصالح موجود میراث فرهنگی و بخش اعظم آن از محل اعتبارات مردمی هزینه شده است.

وی در ادامه از خدمات علیرضا حقیر، محمدحسن منتظری، مهدی ابوالحسنی، محمدحسین جنتی و مهدی حقیر که در استحکام‌بخشی این بنا تلاش مضاعفی داشته‌اند قدردانی نمود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/VmfE3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124