• کد خبر: 72560
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه 8 اردیبهشت 1397 - 12:24
  بیش از 86 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی سایت اشکذر خبر با توسعه صنایع آلاینده و پرآبخواه در شهرستان اشکذر، حتی با نظارت اداره محیط زیست مخالف اند.

  بیش از 86 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی سایت اشکذر خبر با توسعه صنایع آلاینده و پرآبخواه در شهرستان اشکذر، حتی با نظارت اداره محیط زیست مخالف اند.
  به گزارش اشکذر خبر ، در این نظرسنجی از مخاطبان پرسیده شده بود: آیا با توسعه صنایع آلاینده و پرآبخواه در شهرستان اشکذر، حتی با نظارت محیط زیست موافقید؟

  پاسخ های مخاطبان به شرح زیر بود:

  بلی 12 رای – 11,8 % آرا
  خیر 87 رای – 86,14 % آرا
  نظری ندارم 2 رای – 1,98 % آرا

  پیش از این نیز مردم، ائمه جمعه و نخبگان شهرستان اشکذر با امضا طومار خواستار توقف صنایع آلاینده و پرآبخواه به ویژه صنایع فولادی در این شهرستان شده بودند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WFTpC

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  8 پاسخ به “مخالفت 86 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی با توسعه صنایع آلاینده در اشکذر”

  1. صادق پیشداد گفت:

   با سلام و احترام خدمت مردم شریف شهرستان و مدیر گرامی این سایت وزین .
   حقیر در جایگاه یک شهروند کاملا عادی،و در عین حال،همانند همه دیگر مردم دارالعباده یزد،بعنوان کسی که دین او ، اعتقاد او ، فرهنگ غنی ایرانی او و وجدان او نمی گذارد تا :
   در خصوص سلامت و جان ملت عزیز، بی توجه و بی خیال باشد، این حضور قاطعانه مردم را در مخالفت با احداث صنایع آلاینده و پرآبخواه و سیّما فولاد منفور در این شهرستان خشک و بی آب و متراکم به صنایع بسیار ( حتی با نظارت محیط زیست ) که واقعا تخریب کننده و تهدید کننده جان و مال مردم اند،آری واقعا این حضور را موجب افتخار خود دانسته و از ایشان کمال تشکر می کنم.
   شایسته است در این جا از همه مسئولین بزرگواری که مردم را در این مهم،همراهی نمودند از ایشان نیز تشکر ویژه داشته باشم .
   دو برادر محترم و گرامی، جنابان، شاه حسینی فرمادار و ملکی دادستان ، از این زمره اند که خداوند به ایشان جزای خیر عطانماید.
   وماتفعلوا من خیر فان الله به علیم.

  2. رضا گفت:

   با توجه به صنایع و واحدهای آلاینده در حال حاضر و از گذشته تا کنون و اشباع بودن منطقه، همچنین وجود آلودگی های کنونی بیش از ظرفیت حتی با نظارت محیط زیست که امری محال و یا حداقل مقطعی می باشد توسعه هرگونه صنایع آلاینده در منطقه بجز بیماری و آلودگی دستاورد دیگری نخواهد داشت و وجود یک یا چند مسئول ولو دلسوز و یا نظارت نیز متضامن این امر نخواهد بود و این در حالی استکه روزه شک دار را نگرفتن بهتر از گرفتن است. و با وجود این همه فضاهای دیگر در کویر چه الزامی به راه اندازی صنایع آلاینده در حوزه و محدوه شهر می باشد. هرچند در هنگام راه اندازی صنایعی چون فولاد آلیاژی که دهها و صدهاصنایع مرتبط و پایین دستی، اشتغال و…نیز در خود دارد در بدو راه اندازی فولاد اگر به میزان آب مورد نیاز این واحد آنهم در این کویر خشک یزد آتیه نگری داشتند هم اکنون در این خشکسالی سراسری وجنگ و بحران آب از هدر رفت آب جلوگیری شده و میتوانستند این واحد را در مناطق پرآبتر دایر نمایند.
   اصرار به افزایش صنایع آلاینده در منطقه شهرستان اشکذر غلط و نظارت محیط زیست بر آن در دراز مدت امری محال و نشدنی است و شکی نیست تبعات بسیار بدی را از نظر زیست محیطی و سلامت بر جسم و روح شهروندان خواهد داشت. و بنده به صراحت با این موضوع در این منطقه مخالفم.

  3. رضا گفت:

   اشکذر نیوز سلام

   دنیای روزنامه، نشریه و… با سرعت خوبه نه با تاخیر و تعلل چون مردم و نظر دهندگان سرد میشن و اعتمادشون رو از دست میدن و دفعات بعدی قطعا بی تفاوت بشن و نظری ندن.

   تازه اصل و درستش اینه که کارشناس داشته باشید وکهنظرات رو تحلیل کنن و پاسخ بدهند.
   با سپاس ولی در رسانه اگر سرعت نباشه اصل و اساس و نتیجه کار عوض میشه.
   امیدوارم مسئول محترم اشکذرنیوز به این نکته حیاتی و مهم توجه کنه.
   به قول خبرنگارها اگر اخباری دیر به دست مردم برسه 1. اون خبر از نظر مردم خبر سوخته هست
   2. مردم به رسانه های با سرعت بیشتر و بروز و زمان و اونایی که به نظراتشون توجه میکنن روی میارن.
   باسپاس – امید

  4. حسن گفت:

   سلام. در حال حاضر شهرستان اشکذر یک شهرستان صنعتی و بسیار آلوده می باشد چرا با رشد بی رویه صنایع ، اداره محیط زیست در این شهرستان تاسیس نشده؟ چرا دستگاه های سنجش آلودگی در نقاط مختلف این شهرستان نصب نمیشود؟( اگر واقعا مسولان به حرف های خود باور دارند) توسعه صنایع آلاینده در اینجا یعنی مرگ انسانها و حیوانها و نباتات و نابودی منابع آب زیرزمینی. ما شدیدا مخالف توسعه صنایع آلاینده بوده و هستیم چرا کسی فریاد مارا نمی شنود؟؟؟

  5. احمد گفت:

   به نام خدا
   خوشبختانه دلیل مخالفت قاطع مردم چیزی جزعملکردبسیاربداداره محیط زیست استان نمیباشدکه منجربه عدم اعتمادکامل مردم به این اداره شده است ماباچه زبانی بگوییم که بااحداث فولادیزدیک شدیدامخالفیم ایاواضح ترازاین؟؟

  6. محمدرضا گفت:

   تیتری در خبرها دیدم با این عنوان :
   ” بیشترین آب مصرفی در یزد مربوط به صنایع است ”

   آیا همین تیتر ما را به فکر وا نمیدارد؟؟؟

   • صادق پیشداد گفت:

    سلام دوست گرامی جناب محمدرضا، بله این تیتر پرمعنا ، همه مردم را به تفکر وا داشته است الا بسیاری از مسئولین استان یزد که :
    با دست خود، مردم را به کام مرگ قرار داده اند.
    خداوند از ایشان و خصوصا مسئولین فولاد نگذرد و ایشان را در دنیا و آخرت پاسخی مناسب این رفتارشان، با مردم مظلوم بدهد.
    ان شاءالله تعالی.
    الهی آمین.

  7. صادق پیشداد گفت:

   باسلام.
   بنده همیشه اهل منطق و خرد را از مسئول و غیر مسئول، اینگونه مورد خطاب قرار می دهم و به ایشان می گویم.
   برادر و یا خواهر گرامی.
   اگر واقعا ایمان دارید که استان یزد با بحران شدید آب مواجه است ( که صد البته این مطلب، عین حقیقت است ) و هدف تان بازی با کلمات و عوام فریبی نیست ( که قطعنا نیست ) پس نه تنها باید از احداث و توسعه صنایع پرآبخواه بخصوص صنعت فولاد در این استان یزد، جلوگیری نمود بلکه این واحدهایی هم که هست را باید تماما جمع کرده و در استان هایی که آب فراوان دارند منتقل و مستقر نمود.
   آیا حقیقتا غیر از این است؟
   ومن الله التوفیق.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *