• کد خبر: 22818
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 - 09:20

  به گزارش یزد رسا، دکترکامران باقری لنکرانی در همایش حامیان دکترسعید جلیلی در مسجد صاحب‌الزمان (عج) یزد با اشاره به اینکه برخی از کاندیداها انتخابات را یک مسابقه می دانند اظهار داشت: کاندیداهایی که انتخابات را یک مسابقه می دانند تمام تلاش خود را انجام می دهند تا در این رقابت پیروز شوند که این خود باعث می شود رفتار ناشایستی را از خود انجام دهند و وعده هایی دهند که قادر به انجام آن نباشند و یا دست به تخفیف دیگر کاندیداها بزنند.

  وزیر سابق بهداشت و درمان دولت نهم با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتخابات را به صورت حماسه ای برگزار کنید، افزود: اگر نگاه ما این باشد که وظیفه ما ادای حماسه سیاسی است آن وقت برد و باخت برایمان مهم نیست و به تکلیف و وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری نگاه برد و باخت به انتخابات را یک آفت دانست و تصریح کرد: کاندیداها حق ندارند به واسطه رای آوردن دست به هر اقدامی بزنند.

  انتخابات صحنه عبادت و حماسه است نه رقابت

  وی خاطر نشان کرد: انتخابات صحنه عبادت و حماسه است و نه رقابت و اگر در این انتخابات طبق حجت شرعی عمل کنیم اگر به نتیجه مورد نظر برسیدیم از خداوند ممنون هستیم و اگر هم نتیجه مورد نظر نرسیدیم باز هم از خداوند ممنونیم زیرا آنچه که در این انتخابات می بایست نهادینه شود که به لطف پروردگار این کار صورت پذیرفته، حل مشکلات این نظام با بهره گیری از آرمان های نظام و اعتماد به رهبری و دست نکشیدن از ارزش های این انقلاب است.

  باقری لنکرانی ادامه داد: در حماسه سازی می بایست بین آرمان ها و ارزش هایی که باور داریم و مشکلات امروز جامعه، جمع ببندیم زیرا خیلی از نامزدها صحبت از حل مشکلات اقتصادی می کنند اما هیچ کاندیدی مخالف این حرف نیست ولی باید ببینیم چه راهی را طی می کنیم تا به این هدف برسیم.

  تاریخ گواه است، نتیجه کوتاه آمدن از فشار های اقتصادی، ذلت است

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به اینکه هیچ کس فشار های اقتصادی دشمن را انکار نمی کند عنوان کرد: اگر در این شرایط کوتاه بیایم دچار ذلت خواهیم شد زیرا تاریخ نشان داده است که هرگاه کشوری از موضع ضعف وارد شده، شکست خورده است.

  راه رهایی از مشکلات امروز

  وی راه رهایی از مشکلات امروز افزایش خودکفایی و خارج شدن از نگاه تمرکز گرایی در روابط بین الملل و استفاده از ظرفیت های کشورهایی به غیر از اروپا و آمریکای شمالی است، زیرا ۵۰ درصد از جمعیت دنیا درنقاط دیگر جهان وجود دارند که می توانند به قطب های جدید اقتصادی و سیاسی ایران تبدیل شوند.

  لنکرانی در خصوص دیگر ظرفیت های موجود در کشور گفت: با توجه به وسعت کشور و ۸۰ میلیون جمعیتی که ۱۰ میلیون آن دانش آموخته هستند که با مدیریت و حمایت می توانند خود به به تولید کننده اصلی ثروت تبدیل شوند.

  مهمترین اشتباه تاریخی، تصور حل مشکلات از طریق راضی کردن کد خدا است

  وی گفت: این مهمترین اشتباه تاریخی ما است که بخواهیم مشکلات خود را از طریق راضی کردن کد خدا حل کنیم، زیرا این اقدام حتی در کوتاه مدت هم جوابگو نیست و نه تنها فشار ها را کاهش نمی دهد بلکه توقعات دشمن را نیز بیشتر خواهد کرد.

  لنکرانی ادامه داد: راضی کردن کد خدا حتی با باور های دینی ما نیز تطابق ندارد، زیرا در کشور اسلامی، ما می بایست به همه چیز توجه کنیم و از قدرت الهی غافل نشویم.

  دلیل افتخار جبهه پایداری به جلیلی

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انتخاب سعید جلیلی را به عنوان فرد اصلح از سوی جبهه پایداری توجه وی به گفتمان انقلاب اسلامی دانست و افزود: جلیلی کاندیدی است که توجه ویژه ای به گفتمان انقلاب اسلامی دارد و به جای دعوت به خود دعوت به گفتمان و ارزش های انقلاب می کند که این نکته برجسته در وی را یک افتخار مهم و بزرگ می دانیم.

   

   

  دکترکامران باقری لنکرانی همچنین در همایش حامیان دکترسعید جلیلی در مسجد صاحب‌الزمان (عج) یزد اظهار داشت: متأسفانه به دلیل توجه مردم به سخنان و تواضع و نگاه مقاومت و پرامید جلیلی به آینده شروع به تخریب وی کرده اند و می گویند جلیلی کاندید جریان انحرافی است.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: انحراف از وقتی به وجود خواهد آمد و از این به بعد نیز زمانی به وجود خواهد آمد که فرد برای خود شأنیت قائل شود و منم منم کند و دچار غرور شود، زیرا انسان های متواضع کمتر دچار انحراف می شود.

  کاندیدایی که در مناظره با یک انتقاد رگ گردنش متورم می شود انتقاد پذیر نیست

  باقری لنکرانی با اشاره به مناظره دیشب گفت: نقد پذیر بودن بسیار مهم است و در مناظره دیشب دیدیم که برخی از کاندیداهایی که قرار است در مقام ریاست جمهوری قرار بگیرند ، زمانیکه به آن ها انتقاد شد و به آن ها گفته شد که اشتباه کرده اید رگ گردنشان متورم شود و منم منم کردند، در صورتیکه اگر کسی قرار است رئیس جمهور شود می بایست نقد پذیر باشد، زیرا نقد پذیر بودن فرد را از انحراف نجات می دهد.

  وزیر سابق بهداشت و درمان دولت نهم ادامه داد: حتی اگر نقد غیر منصفانه باشد فرد می بایست در مورد آن تأملی کند تا از آن نیز درس بگیرد شاید آن فرد حرف درستی بزند، نه اینکه بگوید من تابحال خوب بوده ام از این به بعد نیز خوب خواهم بود.

  حماسه ۲۴ خرداد همانند واقعه عاشورا قضا ناپذیر است

  وی برخی از عبادت های اجتماعی را غیر قابل تکرار و قضا ناپذیر دانست و افزود: همانطور که توابین در یک روز ۴ هزار نفر شهید دادند اما چون  در واقعه عاشورا درست عمل نکردند کارشان ارزشی نداشت، بنابراین حماسه ۲۴ خرداد و این فرصت ۱۴۴ ساعته تا انتخابات نیز قضا ناپذیر است.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: باید با حجت و چشم باز انتخاب کرد و به این موضوع که فلانی همشهری ما است بنابراین حجت بر ما تمام شده است توجه ای نکرد و فرد اصلح را انتخاب نمود، زیرا همه دشمنان در ۲۴ خرداد منتظرند ببینند ما چه اقدامی انجام می دهیم.

  خداوند ترکیه را گذاشت در مقابل دید برخی از کاندیداها !

  وی به اتفاقات ترکیه و اشاره یکی از کاندیداها در مناظره اول که گفته بود ما مشکلاتمان را می بایست همانند ترکیه و آرژانتین حل کنیم ، گریزی زد و خاطر نشان کرد: خداوند ترکیه را گذاشت در مقابل دیدشان. برخی از کاندیداها از قبل برنامه ریزی کرده بودند تا در مناظره ها و صحبت های خود به ترکیه به عنوان یک الگو اشاره کنند که مسئله ترکیه و درگیری های این کشور پیش آمد، و این پیامی است برای مردم ما که اگر با خدا باصداقت عمل نکنیم سرنوشت ترکیه در انتظار ما است.

  لنکرانی این کشور را کشور امام زمانی(عج) دانست و ادامه داد: اداره این کشور جز با صداقت، عدالت و استقامت و بالاتر از همه اینها ؛ جز با ایمان به خدا شدنی نیست.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jt3mk

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *