• کد خبر: 39072
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 18 فروردین 1394 - 16:14
  روز گذشته 40 خبرنگار خارجی به همراه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان یزد سفر کردند و به دعوت فولاد آلیاژی یزد در این شرکت نشست خبری برگزار کردند در حالی که خبری از حضور رسانه‌های استان و شهرستان نبود.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، روز گذشته در حالی 40 خبرنگار از رسانه‌های خارجی به همراه مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به دعوت فولاد آلیاژی یزد در نشست خبری با حضور مسئولان استانی حضور یافتند که رسانه‌های داخلی حتی از حاشیه نیز دورتر بودند و هیچ نام و نشانی از آنها نبود.

  در این نشست خبری که با حضور استاندار یزد و جمعی از مدیران استانداری و مسئولان شرکت فولاد آلیاژی ایران برگزار شد، تنها خبرگزاری دولت و صدا و سیما از یزد در این مراسم حضور داشتند و کلیه مطبوعات و سایت‌های محلی و حتی خبرگزاری‌های رسمی کشور در این جلسه غایب بودند و هیچ دعوتی از آنها برای پوشش این مراسم صورت نگرفت.

  این در حالی است که معاون مطبوعات وزارت ارشاد، مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور و … تاکید ویژه‌ای بر بها دادن به نشریات محلی دارند، ضمن اینکه به طور قطع حضور حداقل چهار تا پنج خبرگزاری رسمی کشور می‌توانست در انعکاس داخلی اخبار مهم این نشست خبری تاثیرگذار باشد.

  روابط عمومی فولاد آلیاژی که در این نشست ذوق بسیاری برای خبرنگاران خارجی نشان داد، در طول سال‌های گذشته هیچ تعاملی با خبرنگاران استان یزد نداشته و حتی پیگیری خبرنگاران برای دریافت گزارش‌های عملکردی این شرکت نیز بی‌نتیجه مانده است.

  تنها نشست خبری که شرکت فولاد آلیاژی ایران به عنوان یک شرکت دولتی و یکی از بزرگترین واحدهای تولید فولاد ایران برگزار کرده است، حدود چهار سال پیش آن هم با تلاش و پیگیری مدیرکل وقت روابط عمومی استانداری یزد صورت گرفت.

  روابط عمومی استانداری یزد که دبیری شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان یزد را نیز بر عهده دارد، در حالی که برای جزئی‌ترین جلسات استانداری از خبرنگاران استان دعوت می‌کند، در این جلسه خبری مهم، سکوت کرد و به ظاهر هیچ دخالتی در دعوت‌های به عمل آمده از خبرنگاران توسط روابط عمومی فولاد آلیاژی انجام نداد.

  به طور قطع حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با توجه به اینکه یزد استانی معدنی و صنعتی و قطب تولید فولاد و کاشی به شمار می‌رود، برای خبرنگاران بسیار حائز اهمیت بود اما در کنار 40 خبرنگار خارجی، تنها خبرگزاری جمهوری اسلامی و صدا و سیمای مرکز یزد توانستند به پوشش اخبار این جلسه بپردازند و بقیه خبرنگاران استان و رسانه‌های آنها به رغم تاثیرگذاری آنها، نادیده گرفته شدند.

  اما از خبرهای مهم این جلسه می‌توان به دستیابی به تولید 2 میلیون تن آلومینیوم در صورت رفع تحریم‌ها اشاره کرد.

  مهدی کرباسیان همچنین در این جلسه از افتتاح سه طرح بزرگ فولادی در کشور خبر داد و گفت: از هفت طرح فولادی بزرگ کشور سه طرح آن در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6M2Na

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *