فرماندار اشکذر با اشاره به تأکید رهبری در مورد فعالیت منادیان انتخابات گفت: علما و روحانیون از منادیان انتخابات هستند و باید مخاطبان خود را به شرکت گسترده در انتخابات دعوت کنند.

به گزارش اشکذر خبر، روح‌الله ردائی در دیدار با روحانیون شهرستان اشکذر اظهار کرد: در انتخابات پیش‌رو فقط رأی دادن هدف نیست همچنانکه هیچ دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد اما حضور حداکثری مردم در انتخابات بسیار حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: دشمنان ما برنامه‌های خود را چیده‌اند و تا انتخابات هم به طور رسمی فعالیت می‌کند و هرگز اینطور عمل نکرده‌اند که به وضوح و شفاف به مردم بگویند رأی ندهند، بنابراین باید هوشیارانه در این زمینه عمل کنیم.

ردائی ادامه داد: دشمن فضای مجازی را در اختیار گرفته و مخاطب خود را پیدا کرده و از این ظرفیت در راستای اهداف خود استفاده می‌کند بنابراین باید این فضا را دریابیم و همه کسانی که مخاطبانی دارند، به فرموده رهبر معظم انقلاب، باید مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کنند.

فرماندار اشکذر بیان کرد: البته به تعبیر رهبر معظم انقلاب، منادیان انتخابات همه علما، روحانیون، رسانه‌ها، صدا و سیما، فعالان اجتماعی و فرهنگی و … هستند.

وی اظهار داشت: در شهرستان اشکذر نیز تلاش کرده‌ایم برخی از این منادیان را شناسایی کنیم و از ظرفیت آنها در راستای برگزاری انتخابات با حضور پرشکوه و گسترده مردم استفاده کنیم.

ردائی تصریح کرد: به عنوان فردی که مسئولیت اجتماعی، سیاسی دارم، در هر جمعی که شرکت می‌کنم مردم را به انتخابات دعوت می‌کنم و خود را مقید به حضور حداکثری مردم می‌دانم.

وی تأکید کرد: اگر وظیفه خود ندانیم که شرکت در انتخابات را گوشزد کنیم، شاهد ریزش‌هایی خواهیم بود که بهترین بهره‌بردار آن، دشمنان خواهند بود.

فرماندار اشکذر اظهار داشت: همه ما باید اولویت اصلی و اول خود را بحث انتخابات قرار دهیم و این مهم را وظیفه اصلی خود بدانیم تا با حضور گسترده مردم، اقتدار ملی را برای کشور رقم بزنیم.

ردائی تاکید کرد: کسانی که دارای مخاطب هستند باید به هر نحو ممکن مردم را به حضور گسترده در انتخابات دعوت و اهمیت این موضوع را برای آنها تبیین کنند.

انتظار مردم از مسئولان و جامعه روحانیت صداقت است

حجت‌الاسلام طالبیان، امام جمعه اشکذر نیز در این نشست با اشاره به اهمیت انتخابات و لزوم مشارکت گسترده مردم در این رویداد مهم بیان کرد: دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات همچنانکه برای ارائه اطلاعات به جامعه در مورد انتخابات مجلس تلاش می‌کنند، در زمینه انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز تلاش کنند تا اهمیت این دو تحت تاثیر یکدیگر قرار نگیرد.

وی عنوان کرد: برخی مردم نسبت به وظایف مجلس خبرگان رهبری آگاهی لازم را ندارند که لازم است در زمینه اطلاع‌رسانی در این حوزه اقدام شود.

طالبیان همچنین با اشاره به اهمیت نحوه تبلیغ برای حضور مردم در انتخابات بیان کرد: کسانی که در انتخابات شرکت نمی‌کنند، به دشمن رأی داده‌اند.

امام جمعه اشکذر تأکید کرد: مردم انتظار دارند که با آنها صادق باشیم بنابراین لازم است برخی مواقع به سخنان مردم در مورد نقاط ضعف دولت و مجلس احترام بگذاریم اما در نظر داشته باشیم که این نقطه ضعف‌ها هرگز سبب نمی‌شود که در صحنه‌های مهم تصمیم‌گیری نظیر انتخابات حضور نداشته باشیم.

لزوم آگاه‌سازی مردم نسبت به شبهات در آستانه انتخابات

حجت‌الاسلام دلاوری، امام جمعه رستاق نیز در این نشست با اشاره به شبهه افکنی‌هایی که برخی در فضای مجازی در آستانه انتخابات آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: مردم باید نسبت به این شبهات آگاه شوند زیرا عده‌ای هم اسلام و هم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده‌اند.

اقدامات مهم و مؤثر مجلس برای مردم بازگو شود

حجت الاسلام فهیم نیا از اساتید حوزه و دانشگاه نیز در این نشست با بیان اینکه اقدامات مهم و مؤثر مجلس باید برای مردم بازگو شود، بیان کرد: برخی مصوبات نظیر افزایش حقوق سربازان، در نظر گرفتن تسهیلات برای تحصیل زنان دارای فرزند و … برای قشر بزرگی از جامعه کارگشا بوده است.

وی افزود: برخی افراد جامعه عادت کرده‌اند که آیه یأس بخوانند و فقط نقص‌ها را ببینند در حالی که اتفاقات مهم نیز توسط مجلسیان رقم خورده است.

فهیم‌نیا تأکید کرد: وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها هر روز نیاز به قوانین جدید دارند و این وظیفه مجلس است که بتواند قوانین به‌روز مصوب کند و این نقش مهم نباید نادیده گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخ شیعه در دوره های مختلف عنوان کرد: شیعیان در دوره‌هایی از تاریخ به اوج رسیدند و در دوره‌هایی نیز به حاشیه رانده شدند اما امروز شیعه در اوج دوران شکوفایی خود است و رویدادهایی نظیر پیاده روی اربعین یک قدرت سیاسی و فرهنگی قوی را به نمایش گذاشته است و ما باید این قدرت شیعه را حفظ کنیم.

فهیم‌نیا تصریح کرد: حکومت شیعه ارزش دارد و افرادی که مخاطب دارند وظیفه دارند هر کجا که امکان فراهم شد، از حکومت شیعه دفاع کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Kjg4j
  • منبع خبر : مهر