اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه

عربستان بجای دخالت در عراق امور داخلی کشورش را سامان دهد

شناسه خبر : 29559 | تاریخ انتشار : : ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۳۴ | ارسال توسط :

به گزار اشکذر نیوز، محمد صالح جوکار در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نتیجه انتخاباتی که در عراق برگزار شد،نشان می دهد که آرا مردم به این سمت است که دولت فعلی اکثریت کرسی ها را در مجلس عراق داشته باشد، گفت: آمریکایی ها بشدت از این موضوع ناراحت هستند […]

به گزار اشکذر نیوز، محمد صالح جوکار در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نتیجه انتخاباتی که در عراق برگزار شد،نشان می دهد که آرا مردم به این سمت است که دولت فعلی اکثریت کرسی ها را در مجلس عراق داشته باشد، گفت: آمریکایی ها بشدت از این موضوع ناراحت هستند و البته این برخلاف اظهارات آنها است که در ظاهر از دموکراسی دم می زنند ولی در باطن به آرا مردم احترام نمی گذارند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان بدنبال کنار رفتن نوری المالکی است، افزود: اگرعربستان بخواهد با عقلانیت با این موضوع برخورد کند،بهتر است هیچ دخالتی در موضوع عراق نداشته باشد و به موضوعات داخلی کشورهای دیگر نپردازد و امورات داخلی خود را سر و سامان دهد.

وی با بیان اینکه بر هیچکس پوشیده نیست که داعش دست پرورده عربستان و آمریکا است و در راستای ایجاد  اختلاف بین مسلمانان  ایجاد شده ،تصریح کرد: طرح عربستان برای حل موضوع عراق بدرد خودشان می خورد و احترام گذاشتن به آرا و عقاید مردم عراق شرط اساسی برای برطرف شدن مشکلات عراق است که عربستان و آمریکا هیچ اعتقادی به آن ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تلاش عربستان برای جنگ شیعه و سنی خواندن فعالیت های تروریستی داعش در عراق، گفت: امروز شیعیان و اهل سنت در عراق هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند و عمده قبایل اهل سنت با دولت همراه شده و با فعالیت های گروه تروریستی داعش به مقابله پرداختند.

وی با اشاره به استقبال مردم عراق از فتاوای جهاد علمای اهل سنت و تشیع با گروه تروریستی داعش،گفت: عربستان بجای اینکه مجری طرح های آمریکا در منطقه باشد،بهتر است عاقلانه رفتار کند و به مسائل داخلی خود بپردازد و از دخالت در عراق پرهیز کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه وقتی به عامل بی ثباتی و ناامنی در عراق نگاه می کنیم متوجه نقش مستمر عربستان در این بی ثباتی ها خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جروزالم پست، ملک عبدالله پادشاه عربستان در دیدار با “جان کری” وزیر خارجه آمریکا گفت آماده است از نفوذ خود در بین گروه های سنی عراق برای سرنگونی دولت منتخب این کشور و تشکیل دولتی جدید استفاده کند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Kl3WU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

.:. آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه