اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

ظرفیت نرم افزار های ارتباطی برای صدور ارزشهای اسلامی و انقلابی/فضاسازی مناسب در فضای مجازی برای معرفی جاذبه های گردشگری

شناسه خبر : 37649 | تاریخ انتشار : : 12 اسفند 1393 - 7:19 | ارسال توسط :

اشکذر نیوز: به دعوت یکی از گروه های واتس آپی اشکذر در جمع باطراوت و صمیمی اعضای این گروه که اکثرا جوان بودند، قرار گرفتیم. پس از پایان این نشست، با تعدادی از شرکت کنندگان صحبت دوستانه ای انجام دادیم و نظرات تعدادی از آنان را درباره نرم افزارهای ارتباطی جویا شدیم. *ظرفیت نرم افزار […]

اشکذر نیوز: به دعوت یکی از گروه های واتس آپی اشکذر در جمع باطراوت و صمیمی اعضای این گروه که اکثرا جوان بودند، قرار گرفتیم. پس از پایان این نشست، با تعدادی از شرکت کنندگان صحبت دوستانه ای انجام دادیم و نظرات تعدادی از آنان را درباره نرم افزارهای ارتباطی جویا شدیم.

*ظرفیت نرم افزار های ارتباطی برای صدور ارزشهای اسلامی و انقلابی

watermarked-IMG_6716

دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری از اساتید دانشگاه که از تجربیات خود را در فضای مجازی می گوید؛

وی که مهمان ویژه این نشست است در پاسخ به این سوال که فضای مجازی را چگونه دیده اید می گوید: حُسن بزرگ گروه های مجازی را می توان دسترسی آسان و ارزان به مطالب مفید و ارزنده برشمرد.

دکتر دهقانی: اگر دشمنان به قصد تهاجم فرهنگی دست به ساخت فضای های مجازی این چنینی زده اند؛ ما می توانیم از این ظرفیت موجود برای صدور ارزشهای والای دین اسلام و انقلاب به سایر نقاط جهان استفاده کنیم.

 

* فضاسازی مناسب در فضای مجازی برای معرفی جاذبه های گردشگری

watermarked-IMG_6690

جمال دهقانی مدیر این گروه مجازی یک ساله که با ابتکار او و دوستانش این گردهمایی برگزار شده به تاثیر گذاری این رسانه اذعان دارد.

جمال: ما می توانیم با تشکیل گروه های ارزشی و فضاسازی مناسب آن زمینه اطلاع رسانی اخبار شهرستان و معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی، تفرحی و نخبگان و علما اشکذر استفاده کنیم.

 

watermarked-IMG_6720

احسان دهقانی هم عقیده دارد  نرم افزارهایی که امروزه رواج پیدا کرده است اگر به طور صحیح فرهنگ سازی شود و جهت دهی مناسبی در این گونه فضا ها صورت پذیرد می تواند در زمینه های مختلف برای جامعه مثمر ثمر باشد.

 

 

watermarked-IMG_6723

جواد دهقانی یکی از فعالان فرهنگی اجتماعی در مورد فضاهای جدید مجازی می گوید: اگر در مورد فضاهای مجازی نوینی که مانند واتس آپ و غیره ایجاد شده است، برنامه ریزی صحیحی داشته باشیم؛ می توانیم از این طریق فرهنگ های ناپسند جامعه را اصلاح کنیم.

 

اشکذر نیوز: در پایان یادآوری این نکته ضروری است که، هرلحظه هزاران مطلب از سوی کاربران سراسر جهان بر اساس فرهنگ بومی‌شان در فضای مجازی به ثبت می‌رسد و هرلحظه هزاران کاربر از سراسر جهان این مطالب را می‌خوانند و به ذهن می‌سپارند، بدون آنکه بدانند مطلب موردنظر از کدام فرهنگ نشئت گرفته است.

بسیاری از این مطالب بافرهنگی بومی‌ اسلامی – ایرانی کاملا در تضاد است و آن‌قدر محتوای متناسب با فرهنگ ما در فضای مجازی کم است که به‌جرات می‌توان گفت مطالب غیراخلاقی در ترازوی میزان رصد و در دسترس بودن بر مطالب اخلاقی سنگینی می‌کند.

حضور 40 میلیون کاربر ایرانی در فضای مجازی، شاید تلنگری برای دغدغه حوزه فرهنگ باشد تا برای تولید محتوای سالم در فضای مجازی تلاش بیشتری را انجام دهند.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ux1nq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124