اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

طرح مشاوره ژنتیک قبل ازدواج در اداره بهزیستی شهرستان اشکذر افتتاح شد

شناسه خبر : 44825 | تاریخ انتشار : : 15 مهر 1394 - 0:39 | ارسال توسط :

      به گزارش اشکذر نیوز صبح امروز با حضور مدیر کل بهزیستی یزد،فرماندار اشکذر و مسئولین شهرستان اشکذر طرح مشاوره ژنتیک قبل ازدواج در محل اداره بهزیستی اشکذر افتتاح شد. مدیرکل بهزیستی استان یزد در نشستی که قبل از افتتاح مشاوره ژنتیک قبل ازدواج با مسئولین شهرستان اشکذر داشت به عواملی که هر […]

 

 

 

به گزارش اشکذر نیوز صبح امروز با حضور مدیر کل بهزیستی یزد،فرماندار اشکذر و مسئولین شهرستان اشکذر طرح مشاوره ژنتیک قبل ازدواج در محل اداره بهزیستی اشکذر افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد در نشستی که قبل از افتتاح مشاوره ژنتیک قبل ازدواج با مسئولین شهرستان اشکذر داشت به عواملی که هر فرد به مشکل معلولیت دچار میشود اشاره کرد و گفت: محیط و ژنتیک دو عاملی هستند که یک فرد را به معلولیت دچار میکند.

“جلیلی عفتی” ادامه داد: تصادفات که زیر مجموعه عامل محیطی است یکی از عوامل معلولیت میباشد که قشر جوان بیشتر در معرض این خطر هستند.

وی به یکی دیگر از عواملی که فرد به معلولیت دچار میشود پرداخت و گفت: عامل ژنتیک بحثی است که در مشاوره ژنتیک به آن پرداخته میشود و با مشاوره دادن به زوج های جوان تلاش میشود تا از معلولیت نوزاد هایشان جلوگیری شود.

عفتی به جایگاه خوب استان یزد در بین استان های کشور در  طرح مشاوره ژنتیک قبل ازدواج اشاره کرد و خاطر نشان کرد:چهار شهرستان استان یزد از جمله شهرستان اشکذر به طرح مشاوره ژنتیک قبل ازدواج مجهز شده اند.

watermarked-IMG_5348 watermarked-IMG_5361 watermarked-IMG_5359 watermarked-IMG_5349 watermarked-IMG_5351 watermarked-IMG_5357 watermarked-IMG_5355 watermarked-IMG_5352 watermarked-IMG_5360 watermarked-IMG_5365

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/DLjNH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124