اشکذر خبر

+تصویر

طرح تور کتابگردی آقاجلال

شناسه خبر : 102604 | تاریخ انتشار : : ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷ | ارسال توسط :

تعدادی از دانش آموزان پایه نهم شهرستان اشکذر طی ابتکاری به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هم چنین ایام رحلت عالم و مفسر بزرگ مرحوم علامه طباطبایی (ره) صاحب کتاب بزرگ المیزان تور کتابگردی به یاد کتابدار شهید شهرشان دانش آموز شهید محمد جلال دهقانی برگزار کردند.

به گزارش اشکذر خبر؛ تعدادی از دانش آموزان پایه نهم شهرستان اشکذر طی ابتکاری به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هم چنین ایام رحلت عالم و مفسر بزرگ مرحوم علامه طباطبایی (ره) صاحب کتاب بزرگ المیزان تور کتابگردی به یاد کتابدار شهید شهرشان دانش آموز شهید محمد جلال دهقانی برگزار کردند.

بنابر این گزارش؛ دانش آموزان در این تور کتابگردی پنج برنامه اجرا کردند.

بر این اساس؛ بازدید از کتابخانه عمومی امام صادق (ع) ثبت نام و عضویت دانش آموزان در این کتابخانه، تقدیر و خداقوت به دو کتابدار این کتابخانه خانم‌ها مظفری و شاکری، آشنایی با این کتابخانه از جمله برنامه‌های این طرح بود.

همچنین بازدید از اولین کتابخانه شهرستان اشکذر کتابخانه مسجد مهدیه اشکذر و خاطره گویی دهقان دبیر درس مطالعات پیرامون این کتابخانه با موضوع “خلاصه نویسی و تشویق امانت گیرنده های کتاب در آن زمان” و برنامه دیگر بازدید از مخزن کتابخانه و کتابهای قدیمی این کتابخانه بود.

دانش آموزان این شهرستان همچنین با حضور در مسجد حضرت ولیعصر (عج) و مرتب سازی تنها قفسه به جامانده از کتابخانه شهید محمدجلال دهقانی، اهداء کتاب به برادر شهید با فعالیت‌های کتابخوانی این کتابدار شهید دانش آموز آشنا شدند.

حضور برسرتربت پاک شهید دانش آموز و کتابدار شهید محمد جلال دهقانی و اهداء شاخه گل به‌ همراه زیارت شهید گمنام و ذکر توسل نیز از جمله برنامه‌های این دانش آموزان بود.

در آخر نیز دانش آموزان شهرستان اشکذر با حضور بر سر تربت علماء اشکذر به مناسبت سالروز رحلت علامه طباطبایی به مقام شامخ علما ادای احترام کردند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XnixG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *