امام جمعه اشکذر:  شواهد نشان می دهد ما برای دادن آرد مشکلی نداریم، کشور بحمدالله از هر جهت غنی است و پر از نعمت و رحمت اللهی؛ شاید در توزیع و یا پخت مشکلاتی پیدا شود که وظیفه مسئولین است که آنها را انشالله برطرف نمایند.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجت الاسلام طالبیان امام جمعه اشکذر با تبریک ولادت امام جواد علیه السلام را که در آستانه دفجرهه  انقلاب اسلامی قرار گرفته است؛ گفت: تذکری که به مسئولین محترم است راجع به گله ‌مندی مردم از شلوغی صف ‌های نانوایی است.

طالبیان در ادامه گفت: به نظر می رسد که دولت برای عرضه آرد به نانوایی ها هیچ مشکلی ندارد یعنی هیچ کمبود آردی نیست که کم بدهند؛ باید مسئولین پیگیری کنند که چرا با اینکه کمبود آرد نیست ولی نانوایی ها شلوغ هستند و مردم باید مدت های طولانی در صف بایستند.

وی ادامه داد: در کشور اسلامی ما مردم به خاطر گرفتن چند تا نان نیم ساعت تا یک ساعت بی جهت معطل شوند؛ اگر سهمیه آرد کم است اضافه کنید ما کمبود که نداریم.

خطیب جمعه اشکذر در این رابطه افزود: اگر دیر شروع می کنند به پخت کردن یا زود تعطیل می کنند خب نگذارید اینکار را انجام دهند چرا یک نانوایی که باید مثلا سه ساعت پخت داشته باشد یک ساعت یک ساعت و نیم پخت میکند، با آرد بقیه اش چه می کند؟

طالبیان خاطر نشان کرد: انشالله مسولین بایدپیگیری کنند که این گله مندی و ناراحتی مردم هم برطرف شود.

وی تاکید کرد: عرض کردم که شواهد نشان می دهد ما برای دادن آرد مشکلی نداریم، کشور بحمدالله از هر جهت غنی است و پر از نعمت و رحمت اللهی؛ شاید در توزیع و یا پخت مشکلاتی پیدا شود که وظیفه مسئولین است که آنها را انشالله برطرف نمایند.

درخواست نیروی انتظامی شهرستان از مردم

وی با بیان درخواست نیروی انتظامی شهرستان اشکذر از مردم دارند؛ گفت: اگر میخواهند خانه و مغازه خود را به افرادی غیربومی اجاره بدهند؛ قبل از اینکه عقد اجاره با کسی که غیر بومی است و نمی ‌شناسید را ببندید حتما وضعیت او را از نیروی انتظامی استعلام کنید؛ کارت ملی را بگیرید از نیروی انتظامی بخواهید ببینند این آقا که خانه می خواهد دارای سابقه ای هست یا نیست.

طالبیان اظهار کرد: یک سری حوادث در شهرستان گاهی اتفاق میفتد که ریشه اش برمی ‌گردد به اینکه فردی خانه ‌یا مغازه ‌اش را اجاره داده است ولی در انتخابش دقت نکرده و در حقیقت کسی را آورده در این شهر و مسکن به او داده که دنبال شرارت یا فساد است.

خطیب جمعه اشکذر ابراز داشت: حداقل بیایند استعلام کنند، یک بنده خدایی که غیر بومی از نقاط دیگر کشور آمده است و شما هیچ آشنایی از آن ندارید که به چه انگیزه ‌ای از شهر خودش بیرون آمده است،اگر یک استعلام ساده از طریق کد ملی از نیروی انتظامی بگیرید قطعا متوجه می شوید که این خانه را باید به این فرد اجاره داد یا نه این مغازه را باید اجاره داد یا نه؟ گاهی مغازه ‌دار به نیت خیر اجاره میده بعد می‌بینی که این بنده خدا کارش مثلا خرید و فروش مواد مخدر توزیع مواد مخدر هست یا بعضی از گناهان بزرگ دیگر در حالیکه این درخواست را نیروی انتظامی شهرستان دارد و انشاالله در سطح شهرستان این درخواست منعکس شود.

طالبیان گفت: واقعا هزینه ای ندارد، شما شماره کارت ملی کسی که میخواد خانه شما را اجاره کند به نیروی انتظامی بدهید و با چند دقیقه وقت می بینیید که ساکن کجاست یا سابقه سرقت  دارد یا سابقه قتل دارد یا سابقه شرارت دارد.

وی در آخر تاکید کرد: مبادا یک کسی را مثلا در خانه خودتون مسکن بدید برای خانواده خودتون برای همسایگان تون خدایی ‌نکرده مشکل ‌زا باشد.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/dwKf2