• کد خبر: 89704
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: جمعه 9 اسفند 1398 - 10:37
  +زندگی نامه
  شیخ محمد جمال خلیلیان اشکذری؛ پس از نیم قرن تلاش و مجاهدت علمی دارفانی را وداع گفت.

  به گزارش اشکذر خبر؛ حجه الاسلام شیخ محمد جمال خلیلیان اشکذری صبح روز پنچشنبه هشتم اشفندماه سالجاری در شهر مقدس قم دارفانی را وداع گفت.

  محمد جمال خلیلیان اشکذری ۲۰شهریور ۱۳۴۱ در اشکذر یزد چشم به جهان گشود و پس از تحصیل در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان؛  تحصیلات حوزوی را در تابستان سال ۱۳۵۶ در یزد شروع نمود.

  وی بعد از پیروزی انقلاب ‌اسلامی (از اول سال ۱۳۵۸) به حوزه علمیه قم رفت و تا سال ۱۳۶۴ دوره سطح را به پایان رساند و همزمان از سال ۱۳۵۹ ‌دوره سطح معارف و فلسفه موسسه در راه حق را نیز گذراند.

  وی از سال ۱۳۶۸ در کنار درس خارج فقه و اصول دوره کارشناسی و ‌سپس کارشناسی ارشد رشته اقتصاد را گذراند و در سال ۱۳۷۵ از پایان نامه خود دفاع نمود از سال ۱۳۷۶ در کنار دروس ‌حوزوی مقطع دکترای اقتصاد را شروع نمود و در اوائل سال ۱۳۸۳ از رساله خود در زمینه شاخص های توسعه اقتصادی از ‌دیدگاه اسلام دفاع نمود.

  خلیلیان به تدریس و تحقیق در رشته اقتصاد؛ در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ‌نیز مشغول و از اعضای برجسته هیات علمی این موسسه بود.

  حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل، عضویت در هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، پژوهشگر و عضو شورای علمی مرکز بررسیهای استراتژیک ریاست جمهوری، حضور در درس خارج فقه حضرت آیت الله وحید خراسانی، عضو مدعو شورای عالی تدوین برنامه پنجم توسعه، عضو ستاد تلفیق و عضو کارگروه مشترک فرهنگی برنامه پنجم توسعه، تالیف ۵ عنوان کتاب در حوزه اقتصاد اسلامی، همکار علمی با معاون اول رییس جمهور در دولت نهم، شرکت در کارگروه تدوین منشور جمهوری اسلامی ایران از جمله افتخارات و فعالیت هایی است که وی طی بیش از نیم قرن زندگی از خود به جای گذاشت.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/VGnNa

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *