اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

شهيدان رجايي و باهنردر پايه گذاري مباني آموزش نقش مهمي داشتند/ خانواده اولين و اصلي ترين نهاد تربيتي در جامعه است

شناسه خبر : 28040 | تاریخ انتشار : : 02 اسفند 1392 - 23:09 | ارسال توسط :

به گزارش اشكذر نيوز، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز شهیدان رجایی و باهنر، نقش این دو شهید را در پایه گذاری مبانی آموزشی کشور نقش مهمی دانست و افزود: به همان اندازه که در دین اسلام به بحث علم و علم آموزی تاکید شده است، به […]

به گزارش اشكذر نيوز، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز شهیدان رجایی و باهنر، نقش این دو شهید را در پایه گذاری مبانی آموزشی کشور نقش مهمی دانست و افزود: به همان اندازه که در دین اسلام به بحث علم و علم آموزی تاکید شده است، به بحث تربیت انسان ها نیز تاکید ویژه ای شده است.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان امام جمعه اشکذر به فراز و نشیب های آموزش و پرورش کشور در طول دوران تاسیس آن تا کنون اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل وابستگی بحث تربیت و آموزش کشور به سیاست های اجرایی وزیران آموزش و پرورش در طول دوران تاسیس این نهاد آن طور که باید، به بحث تربیت اهمیت داده نشده است.

طالبیان به ضعف بحث تربیتی در افکار و اندیشه های نسل جدید اشاره کرد و گفت: ما نتوانسته ایم آن گونه که شایسته است به بحث تربیتی توجه کنیم و بر اساس آموزه های دینی خود اقدام کنیم.

وی خانواده را اولین و اصلی ترین نهاد تربیتی در جامعه دانست و افزود: حکومت با حاکم کردن قوانینش، مدرسه با شیوه آموزش و تربیتش و محیط های اجتماعی هر کدام به نوعی در تربیت فرزندان نقش اساسی ایفا می کنند.

امام جمعه اشکذر به هجمه رسانه ها و تبلیغات سوء رفتاری آنان اشاره کرد و گفت: آنچه که مارا از گزند آسیب های رسانه ها حفظ می کند، تربیت ریشه ای و صحیح در محیط خانواده است.

وی به ابلاغ سیاست های اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری به سران سه قوه اشاره کرد و تاکید کرد: با سلیقه و افکار شخصی نمی توان اقتصاد یک کشور را اداره کرد و باید بر اساس اصول علمی و فقهی در این راه قدم برداشت.

طالبیان به لزوم توجه بر توانایی ها و ظرفیت های داخلی کشور اشاره کرد و افزود: کشور از ظرفیت ها و نیروهای جوان و با انگیزه بسیاری برخوردار است که با تکیه بر آن ها می توان پیروز شد.

نسيم صادق

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1B4rl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124