اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه

فرماندار اشکذر:

زنده نگه‌داشتن نام شهدای انقلاب باید رویکرد استانی داشته باشد

شناسه خبر : 113401 | تاریخ انتشار : : ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۹:۵۲ | ارسال توسط :

فرماندار شهرستان اشکذر ضمن معرفی و گرامیداشت شش نفر از شخصیت‌های اثرگذار شهرستان در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: زنده نگه‌داشتن نام شهدای انقلاب شهرستان باید رویکرد استانی داشته باشد و این مهم را از استان مطالبه خواهیم کرد.

به گزارش اشکذرخبر، «روح‌الله ردائی» در دومین نشست هماهنگی ستاد گرامی‌داشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که به منظور ارائه گزارش اقدامات از سوی مسئولان کمیته‌های بیست‌گانه‌ی ستاد دهه فجر این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه خانواده شهدا با صبر و شکیبایی حق بزرگی گردن انقلاب دارند، از بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خواست تا به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که همه مدیران شهرستان به دیدار و احوالپرسی خانواده شهدا بروند.

وی در راستای تبیین وجوه انقلابی شهرستان اشکذر، عنوان کرد: در شهرستان اشکذر شش شخصیت مؤثر در پیروزی انقلاب اسلامی داریم که شهیدان احمدی و دیاله از شهدای بارز شهرستان در ایام انقلاب هستند؛ شهید جواهری نیز در راهپیمایی مشهد با تیراندازی مستقیم مزدوران پهلوی به شهادت رسید؛ شهید مختاری نیز متأثر از شکنجه‌های ساواک و تحمل یک دوره سخت بیماری، سرانجام در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.

فرماندار افزود: برادران الیاسی و سخاوی نیز از پیشکسوتان انقلاب و چندسال زندانی ساواک بودند.

ردائی با استقبال از پیشنهاد نامگذاری یکی از میادین یا بلوارهای شهرستان و استان به نام شهدای انقلاب از سوی بخشدار مرکزی اشکذر، گفت: زنده نگه‌داشتن نام شهدای انقلاب شهرستان باید رویکرد استانی داشته باشد و این مهم را از استان مطالبه خواهیم کرد.

وی در ادامه با تأکید بر آذین‌بندی و فضاسازی ادارات شهرستان متناسب با دهه فجر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: بانک‌ها در خصوص برنامه‌های گرامیداشت مناسبت‌ها، کوتاهی نکنند.

وی افزود: فضاسازی بصری شهرها به نحو عالی و مقتضی و آمیخته با مفاهیم و موضوعات روز جامعه از امور شاخص شهرداری‌هاست و انتظار داریم شهرداران در این خصوص جدیت لازم را داشته باشند.

ردائی در ادامه با اشاره به ضرورت تبیین وجوه مختلف انقلاب اسلامی در شهرستان اشکذر، گفت: باید با استفاده از فرصت مغتنم دهه فجر و ظرفیت تبیینی افراد مؤثر در انقلاب در این خصوص بهره کافی برد.

وی با اشاره به بحث پویش «من اگر مسئول … بودم …»، خاطرنشان کرد: برنامه بسیارخوبی است و انتظار می‌رود با جدیت پیگیری و دنبال شود/ایسنا

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vUCsJ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

.:. آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه