معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار یزد، افزایش مشارکت در انتخابات را مسئولیتی عمومی و به عهده تمام افراد جامعه دانست و گفت: برای کرسی نمایندگی حوزه انتخابیه یزد، اشکذر، زارچ و ندوشن 81 نفر ثبت‌نام و تایید شدند.

به گزارش اشکذر خبر، ابوالفضل اکبری عصر امروز در جلسه کمیته سیاسی ستاد انتخابات شهرستان یزد، اظهار کرد: حادثه تروریستی کرمان را عامل تقویت نظام انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: دشمنان در خیال باطل خود بنا دارد با برهم زدن نظم عمومی کشور پایه‌های اعتقادی ملت شهید پرور ایران اسلامی را متزلزل کند.

وی با اشاره به اهمیت شناخت دشمن و جنگ تمام عیار ترکیبی، افزود: در نظام ما افزایش قدرت معنوی و مادی نظام جمهوری اسلامی در گرو مشارکت اقشار مختلف در رویدادهای ملی و مذهبی نظیر انتخابات است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار یزد تقویت اقتدار نظام در روابط بین‌الملل و انسجام بخشی به روابط و تعاملات داخل کشور را از جلمه مزیت های حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در انتخابات است، گفت: مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت چهار مولفه جدی انتخاب است که در دستور کار جدی مسئولان اجرایی قرار گرفته است.

اکبری افزایش مشارکت در انتخابات را مسئولیتی عمومی و به عهده تمام افراد جامعه دانست و بیان کرد: برای کرسی نمایندگی حوزه انتخابیه یزد ۸۱ نفر ثبت‌نام و تایید شدند.

وی با بیان این‌که رکن اساسی در حکمرانی نظام اسلامی ایران اسلامیت است، تصریح کرد: اگر ما بتوانیم اتفاقی را رقم بزنیم که مردم با یک تفکر ویژه مشارکت ‌کنند در مأموریت خود موفق بوده‌ایم.

معاون فرماندار یزد گفت: انتخاب افرادی که در سیاست‌ها و اقدامات خود اندیشه اسلامی را مد نظر قرار می‌دهند، از جمله مهمترین الزام برای تبیین سازی مشارکت در انتخابات پیشه‌رو است.

اکبری در بخش دیگری تبلیغ چهره به چهره و تبیین شرایط امروز کشور و همچنین الزام مشارکت اقشار مختلف در انتخابات از جمله اقداماتی است که باید مد نظر قرار گیرد، بیان کرد: هرگونه اختلاف نظر سیاسی کاملا طبیعی است و باید یادمان باشد که همه ما در اصل نظام و تلاش برای اقتدار همه جانبه با یکدیگر اتفاق نظر داریم.

وی با اشاره به نقش معتمدین و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبیین دستاوردهای نظام و افزایش مشارکت عمومی در انتخابات، گفت: ما باید به سهم خود برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران آبرو خرج کنیم.

معاون فرماندار یزد حضور دقیق و هدفمند برای انتخاب افراد کارآمد را از جمله الزامات اجرایی برای این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست و بیان کرد: اولویت حضور باید متعهدانه و آگاهانه باشد.

برپایی ۳۹۴ شعب اخذ رأی در حوزه انتخابیه یزد

میرزا خلیلی، دبیر ستاد انتخابات شهرستان یزد هم در این جلسه، اظهار کرد: شهرستان یزد مرکز حوزه انتخابیه است که انتخابات آن به طور پیوسته در یزد، اشکذر، زارچ و ندوشن انجام می‌شود.

وی تعداد شعب اخذ رأی در این حوزه انتخابیه را ۳۹۴ مورد عنوان کرد و افزود: این تعداد شعبه ۵۰ درصد شعب اخذ رأی در استان یزد است. دبیر ستاد انتخابات شهرستان یزد گفت: در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یک حوزه ثابت و سه حوزه سیار اخذ رأی ویژه زرتشتیان در شهر یزد برپا می‌شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lBVPc
  • منبع خبر : فارس