اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

راهیابی”عکاس اشکذری”به مسابقات کشوری

شناسه خبر : 25784 | تاریخ انتشار : : 16 آبان 1392 - 13:00 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز؛مسابقات جشنواره عکس بسیج هفته گذشته به پایان رسید و نفرات برتر استان به مسابقات کشوری راه یافتند. نکته قابل توجه این دوره این بود که در میان شرکت کنندگان این دوره 3هنرمند عکاس اشکذری حضور داشتند و توانستند 5اثر خود را از میان 806عکس ارسالی به جشنواره استان،در میان 31اثر برتر […]

به گزارش اشکذر نیوز؛مسابقات جشنواره عکس بسیج هفته گذشته به پایان رسید و نفرات برتر استان به مسابقات کشوری راه یافتند.
نکته قابل توجه این دوره این بود که در میان شرکت کنندگان این دوره 3هنرمند عکاس اشکذری حضور داشتند و توانستند 5اثر خود را از میان 806عکس ارسالی به جشنواره استان،در میان 31اثر برتر دور دوم ببینند.
در میان آثار ارسالی به دور دوم،2عکس از مهدی دهقانی اشکذری(پوریا)با موضوع زندگی ایرانی اسلامی،2عکس از سجاد دهقانی اشکذری با موضوع فعالیت های بسیج و زندگی ایرانی اسلامی و یک عکس از محمدرضا دیوبند با موضوع زندگی ایرانی اسلامی خودنمایی می کرد.
11
سرانجام با برگزاری دور نهایی مسابقات تنها یک عکس از مهدی دهقانی اشکذری با موضوع زندگی ایرانی اسلامی در میان 6اثر برگزیده استان انتخاب و برای مسابقات کشوری ارسال شد.
14
ابوالقاسم ابوترابی زارچی،دبیر دومین جشنواره عکس بسیج استان در گفتگو با خبرنگار اشکذر نیوز عنوان کرد:این جشنواره بطور دوسالانه در سطح کشور برگزار می شود و اولین دوره آن در سال 90بوده است.
وی در مورد زمان فراخوان و کلیات جشنواره افزود:برنامه ریزی ما در استان از اواخر مرداد امسال بصورت اینترنتی و به آدرس سایت بسیج هنرمندان مرکزی آغاز شد.15مهرماه92 نیز آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره بود.
در این دوره139هنرمند با ارسال806اثراز سراسر استان در دو بخش1-فعالیت های فردی و اجتماعی بسیج و بسیجیان و2-زندگی ایرانی اسلامی؛شرکت کردند که از حیث تعداد اثر و تعداد شرکت کننده،استان یزد در این دوره پس از استانهای اصفهان و مشهد مقام سوم را بدست آورد.
16
ابوترابی زارچی همچنین افزود:داوران این دوره استان نیز،چند تن از بهترین اساتید عکاسی کشور(استاد علی قلم سیاه،محسن خیر خواه،داریوش عسکری)بودند که پس از کد گذاری عکس ها در تهران در تاریخ28مهرماه به داوری عکس ها پرداختند که در بخش اول 11اثر و در بخش دوم 20اثر را منتخب و به دور دوم ارسال کردند.
دبیر جشنواره پس از این اظهار داشت:عکس های منتخب که در میان آن 5اثر از هنرمندان اشکذری حضور داشت،به مدت یک هفته در گالری آفتاب مجتمع فرهنگی هنری امام علی(ع)یزد،مورد بازدید عموم قرار گرفت وسرانجام 9آبان ماه با اختتامیه جشنواره نفرات برتر برای حضور در مسابقات کشوری انتخاب شدندکه اسامی و جوایز آن ها بدین شرح است:
بخش اول(فعالیت های فردی و اجتماعی بسیج و بسیجیان):
1-آقای سید حمید نجفی            لوح+تندیس جشنواره+350هزار تومان وجه نقد
2-علی نفیسی                       لوح+تندیس جشنواره+350هزار تومان وجه نقد
3-خانم سمانه عسکری           لوح+تندیس جشنواره+350هزار تومان وجه نقد
اثر تقدیر شده-سید امیر مرتضوی    لوح+150هزار تومان وجه نقد

13
بخش دوم(زندگی ایرانی اسلامی):
1-آقای مهدی دهقانی اشکذری  لوح+تندیس جشنواره+350هزار تومان وجه نقد
2-علی گلشن مهرجردی         لوح+تندیس جشنواره+350هزار تومان وجه نقد
3-حمیدرضا شیخ مرتضی      لوح+تندیس جشنواره+350هزار تومان وجه نقد
اثر تقدیر شده-سید امیر مرتضوی    لوح+150هزار تومان وجه نقد
ابوترابی زارچی از راهیابی 6نفر برتر به مسابقات کشوری که 13دیماه به مدت 4روز در کرمان برگزار خواهد شد خبر داد و بیان کرد:این جشنواره از اعتبار بالایی در سطح کشور برخوردار است و از نظر میزان آثار ارسالی و تعداد شرکت کننده رتبه نخست کشور را داراست.
15
وی خاطر نشان کرد:کلیه عکسهای منتخب در دور نهایی و ارسالی به مسابقات کشوری،از سراسر کشور گرد آوری و در قالب یک کتاب مصور چاپ و منتشر خواهد شد.
دبیر جشنواره در پاسخ به سوال خبرنگار اشکذر نیوز  مبنی بر اینکه آینده عکاسان اشکذری را چطور ارزیابی می کند بیان کرد:عکاسان اشکذری این دوره کاملا به مبانی فنی عکاسی آشنا هستند وآینده در خشانی پیش روی آن هاست،و در آینده نه چندان دور در سطح کشور خواهند درخشید.
وی در مورد اثر برگزیده مهدی دهقانی گفت:دهقانی اثر”عاشورا”را داخل خیمه های تعزیه روز عاشورا؛درست هنگام گشودن آتش بر خیمه ها عکاسی کرده که در عین لطافت وزیبایی،شجاعت این عکاس را نشان می دهد که لحظاتی پس از خلق این اثر ماندگار،از خیمه ها جز دود و آتش چیزی نمانده بود.
ابوترابی زارچی در پایان اهداف این جشنواره را استعداد یابی و همچنین پرورش استعداد های نهفته در سطح استان و کشور بیان کرد.

عكس ها از:محمد علي هدايتي

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lNKqG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec