به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر، محمود دهقانی اشکذری، رئیس واحد اشکذر به همراه تعدادی از کارکنان دانشگاه با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان اشکذر با حجت الاسلام والمسلمین ابوذر صانعی دیدار و گفتگو کردند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با بیان تاریخچه مختصری از تأسیس […]

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر، محمود دهقانی اشکذری، رئیس واحد اشکذر به همراه تعدادی از کارکنان دانشگاه با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان اشکذر با حجت الاسلام والمسلمین ابوذر صانعی دیدار و گفتگو کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با بیان تاریخچه مختصری از تأسیس و راه اندازی این واحد دانشگاهی و آمار دانشجویان، کارکنان، استادان و رشته های تحصیلی، از وضعیت سرویس حمل و نقل عمومی اشکذر انتقاد کرد و گفت: طوری برنامه ریزی کرده ایم که کلاس ها روزهای آخر هفته برگزار شود و دانشجویان ارتباط زیادی با دانشگاه نداشته باشند.

محمود دهقانی اشکذری افزود: واحد اشکذر پس از واحد یزد از لحاظ آموزشی، پژوهشی و علوم کاربردی برق و مکانیک در وضعیت مناسبی قرار دارد و تلاش می کنیم به تدریج در این دو رشته به قطب استان و مرجع کشوری تبدیل شویم. وی با اشاره به فعالیت های حوزه های پژوهشی گفت: مرکز تحقیقات زیست فناوری پزشکی واحد اشکذر در سال های گذشته حائز رتبه های نخست و دوم کشوری بوده و این واحد دانشگاهی از تمام امکانات آموزشی و رفاهی مثل سلف سرویس، خوابگاه و … بهره مند است.

دهقانی اشکذری به طرح های درآمدزایی غیرشهریه ای واحد اشکذر شامل نیروگاه خورشیدی و استخر پرورش ماهی و کارگاه کشت قارچ اشاره کرد و از آمادگی این واحد دانشگاهی برای کمک به حل مسائل مختلف شهرستان خبر داد و اظهار داشت تاکنون ۱۸ عنوان پایان نامه در گروه مشاوره خانواده و ۶ عنوان پایان نامه در گروه زیست شناسی مرتبط با موضوعات شهرستان اشکذر دفاع شده است.

در ادامه، امام جمعه شهرستان اشکذر از این دیدار به عنوان بهترین دیدارها یاد کرد و گفت: دانشگاه، مایه امید شهرستان و رفت و آمد دانشجو به شهرستان مایه برکت است و بها دادن به علم و معنویت باید در اولویت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوذر صانعی با اشاره به صنعتی بودن شهرستان اشکذر و سرمایه گذاری و رشد اقتصادی خیلی خوبی که در بخش اقتصاد به وجود آمده افزود: عمده نارضایتی مردم در این شهرستان رشد بی رویه صنعت است و خواسته مردم این است که سرمایه گذاری علمی هم انجام شود و ما باید جذب نخبه داشته باشیم و لازمه این کار این است که زیرساخت های دانشگاه تقویت شود.

صانعی خواستار سرمایه گذاری علمی در شهرستان اشکذر و تقویت گروه های معارف اسلامی و سایر رشته ها در این واحد دانشگاهی شد.

وی افزود: برگزاری کرسی های علمی و دانشجویی باید سطح استانی داشته باشد و سالیانه کرسی ها با مشارکت استان و با مباحث زنده و مشکلات مردم برگزار شود.

امام جمعه شهرستان اشکذر با تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش، خواستار تقویت این حوزه و هم چنین راه اندازی انتشارات دانشگاه و چاپ مجلات علمی با گرید علمی ، آثار دانشجویان و برنامه ریزی برای تجلیل از نخبگان دانشگاهی شد.

صانعی در پایان گفت: افتخار تدریس و همکاری در گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی دارم و نگاه من، نگاه علمی است و باید از ظرفیت علمی این شهرستان استفاده شود و حتی شهرستان اشکذر باید به عنوان قطب علمی معرفی شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/OtXaI