• کد خبر: 35472
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 دی 1393 - 21:20
  به مناسبت هفته وقف سرپرست و کارکنان اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان اشکذر با حجت الاسلام طالبیان امام جمعه اشکذر دیدار نمودند

  به گزارش اشکذر نیوز،  به مناسبت هفته وقف، سرپرست و کارکنان این اداره به همراه جمعی از اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه و کارشناسان محلی با حضور در دفتر امام جمعه اشکذر با حجت الاسلام طالبیان دیدار نمودند.

   

  در این جلسه حجت الاسلام محمدرضا طالبیان امام جمعه اشکذر به ذکر 4 نکته اساسی در رابطه با کار اوقاف پرداخت و گفت: اولین نکته در این رابطه شناسایی موقوفات شهرستان است که با همکاری معمرین و ریش سفیدان محلی و کمک کارشناسان و خبره های محلی امکان پذیر است.

   

  حجت الاسلام طالبیان با اشاره به اینکه اوقاف، امین و امانتدار موقوفات می باشد ،عمل به نیت واقفین را دومین نکته اساسی دراین زمینه دانست.

   

   

  وی سومین و مهمترین نکته را استیفای مال الاجاره موقوفات به طور اتم و اکمل برشمرد و افزود: اموال و املاک وقفی که در دست مستأجرین است به صورت امانت است و مبلغ اجاره تعیین شده توسط کارشناسان باید به واقعیت نزدیک باشد و فاصله فاحشی بین اجاره ملک وقف و شخصی نباشد.

   

   

  امام جمعه اشکذر در چهارمین نکته بر جایگاه رفیع امامزادگان و بقاع متبرکه در اعتقادات مردم تأکید کرد و خاطر نشان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری در تبدیل آن اماکن به قطب فرهنگی، با اجرای برنامه های فرهنگی دلهای مردم متوجه آن اماکن خواهد شد و باعث رفت و آمد بیشتر مردم به آنجا می شود.

   

   

  وی در بخش دیگری از سخنان خود، تشویق مردم به وقفهای جدید باتوجه به نیاز های روز و شرایط زمانی را عنوان کرد و بر اطلاع رسانی در رسانه های جمعی و محلی جهت راهنمایی مردم و واقفین تأکید کرد.

   

  حجت الاسلام طالبیان در پایان از عملکرد سرپرست و کارکنان اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان اشکذر تقدیر و تشکر نمود.

   

  در ابتدای این دیدار صمیمی حجت الاسلام کرمی سرپرست اوقاف اشکذر با گرامی داشت هفته وقف و یاد و خاطره همه ی واقفین خیر اندیش، با ارائه گزارشی به بیان اهم فعالیت ها و عملکرد این اداره در دو حوزه کاری موقوفات و بقاع متبرکه پرداخت.

   

  وی با اشاره به اتمام کار ورود و تکمیل اطلاعات موقوفات و نیات آنها در سامانه جامع بانک اطلاعات و مدیریت موقوفات و اماکن متبرکه و بازنویسی بیش از 400 وقفنامه و 600 گواهی مصرف و تأییدیه در این شهرستان، گفت: طرح شناسایی موقوفات در قالب طرح احیای فدک آل محمد(ص) به صورت روستا به روستا به نحو احسن در حال انجام است.

   

   

  کرمی همچنین تسریع در سند دار کردن موقوفات و عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش را از وظایف اصلی اداره اوقاف دانست و بر اطلاع رسانی در این زمینه تأکید کرد.

   

  watermarked-IMG_4749 watermarked-IMG_4751 watermarked-IMG_4755 watermarked-IMG_4759 watermarked-IMG_4760

   

  (باتشکر از محسن ذاکری)

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/zvGRH

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *