نماینده مردم یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن، در دیدار صمیمی که با جوانان و دانشجویان یزدی، گفت: اگر در مسجد و در میان مردم حاضر می‌شویم، بدین جهت است که مشکلات کف جامعه را از نزدیک با هدف سنجش صحت و سقم قانون گذاری صورت گرفته، مشاهده کرده و بررسی کنیم.

به گزارش اشکذر خبر، محمدصالح جوکارنماینده مردم یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن گفت: تا زمانی که نماینده مجلس در متن مردم حضور نداشته نباشد، نمی‌تواند مشکلات منحصر به هر روستا و هر محله را بشناسد و قانون‌گذاری درست و جامعی برای رفع مشکلات مردم در مجلس انجام دهد.

وی تصریح کرد: نشستن نماینده مردم در مجلس در کنار مردم و وقت گذاشتن برای رفع مشکلات مردم، جزو اختیارات او نیست و کار دیگر مسئولان است؛ اما وقتی مشکلی روی زمین مانده است، نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت گذر کرد.

محمد صالح جوکار افزود: نماینده مجلس، با حضور در مساجد و محلات و در بین مردم، به عنوان پلی بین مردم و حاکمیت محسوب خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی از فعالیت‌ها جزو وظایف سایر مسئولان استانی، شهرستانی، بخشی و شهری است گفت؛ مردم از نماینده منتخب خود توقع دارند؛ مردم به بخشدار و فرماندار رأی نمی‌دهند؛ اما از نماینده‌ای که به او رای داده‌اند توقع دارند تا پیگیری لازم و مؤثر را برای حل مشکلاتشان داشته باشد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت؛ همین نماینده مجلس، با استفاده از ابزارهای قانونی، می‌تواند مدیران مربوطه را در مقابل برخی مشکلات و چالش‌های مردم در امور خدماتی که تاکنون حل و فصل نشده است پاسخگو کند.

جوکار با اشاره به مشکلاتی که مردم در امور مختلف، همچون مرکز بهداشتی _ درمانی، آب، برق و گاز در برخی از مناطق دست و پنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: وظیفه ذاتی نماینده مردم در مجلس، پیگیری این امور نیست؛ اما این اقدام از جمله وظایفی است، که به واسطه آن یک نماینده مجلس می‌تواند قانون‌گذاری و نظارت درست و مؤثر در مجلس داشته باشد.

 

بیشتر بدانید محمدصالح جوکار نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/CuleZ
  • منبع خبر : محمدصالح جوکار