اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

دشمن به دنبال براندازی بنیاد خانواده از طریق کم رنگ کردن حریم ها و از بین بردن حجاب است

شناسه خبر : 29805 | تاریخ انتشار : : 20 تیر 1393 - 21:22 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذرنیوز به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به حادثه تلخ رحلت حاج سید جواد حیدری اظهار داشت: مردم مومن دارالعباده یزد با حضور خود در مراسم تشییع این مرحوم، عشق و ارادت خود را به ایشان عرضه نمودند. حجت الاسلام والمسلمین طالبیان […]

به گزارش اشکذرنیوز به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به حادثه تلخ رحلت حاج سید جواد حیدری اظهار داشت: مردم مومن دارالعباده یزد با حضور خود در مراسم تشییع این مرحوم، عشق و ارادت خود را به ایشان عرضه نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان امام جمعه اشکذر همچنین با اشاره به رحلت آیت الله گیلانی، ایشان را از یاران امام (ره) نام برد و به خدمات ایشان به دستگاه قضایی کشور اشاره کرد.

امام جمعه اشکذر با اشاره به روز 15 رمضان، روز ولادت امام حسن مجتبی (ع) به بیان روایاتی از ایشان پرداخت و گفت: مروت و مردانگی سه نشانه دارد که اولین نشانه آن بخل ورزی نسبت به دین است.

وی افزود: مراد از بخل ورزی به دین، حفظ کردن دین و فدای هواهای نفسانی خود و دیگران نکردن دین است.

حجت الاسلام طالبیان افزود: نشانه دیگر مردانگی اصلاح مال است بدین معنی که مال خود را از ناخالصی ها پاک و مبرا دارد؛ مالی که خمس و ذکات ان پرداخت نشده است، مال خالص نیست.

وی افزود: انسانی که قدرت اصلاح و پاک کردن مال خود را ندارد، در برابر دیگر امیال نفسانی نیز ناتوان است.

سرشناسی امام حسن مجتبی(ع) در کمک و یاری رساندن به محرومین

وی ادای حقوق خدا و مردم را نشانه سوم مردانگی از روایت امام حسن مجتبی (ع) نام برد و افزود: انسان باید تمام حقوقی که خدا و مردم بر گردن او دارند را به جای آورد.

امام جمعه اشکذر با اشاره به سرشناسی امام حسن مجتبی (ع) در کمک و یاری رساندن به محرومین و نیازمندان در بین مردان زمان خود، تصریح کرد: آن بزرگوار در طول عمر خود دو مرتبه تمام اموال خود را بین محرومان تقسیم کرد و از این رو ایشان را کریم اهل بیت نامیده اند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته اکرام ایتام اظهار داشت: گرفتاری مردم مسلمان سوریه که طی سه سال گذشته گرفتار جنگ داخلی بوده اند و خسارات بی شماری از این جنگ تحمیلی از سوی مستکبران به آن ها وارد شده است، به همین مناسبت مردم می توانند هدایای خود را در این هفته و هفته های آینده برای مردم مسلمان سوریه ارسال کردنند.

کشف حجاب دستوری از سوی مستکبران بود که به دست رضاخان تحقق یافت

حجت الاسلام طالبیان با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب اظهار داشت: این روز یادآور برخورد خشن و تند رضاخان قلدر پهلوی با مردم معترض به قانون کشف حجاب در مسجد گوهرشاد است که برای سرکوب مخالفت مردم، آنان را به گلوله بست.

خطیب نماز جمعه اشکذر با بیان اینکه عفاف و حجاب از اموری است که در قرآن کریم از زن و مرد مسلمان به حفظ و رعایت ان دستور داده شده است، افزود: کشف حجاب دستوری از سوی مستکبران بود که به دست رضاخان تحقق یافت.

وی جامعه بدون عفت را جامعه ای سست عنوان کرد و گفت: دشمن به دنبال براندازی بنیاد خانواده از طریق کم رنگ کردن حریم ها و از بین بردن حجاب بین مردم جامعه است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WHAVw

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec