اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

حضور 150 گردشگر خارجی در مراسم‌ عزاداری روز عاشورا اشکذر

شناسه خبر : 45975 | تاریخ انتشار : : 05 آبان 1394 - 11:37 | ارسال توسط :

سیدحسن حسینی در گفتگو با خبرنگار اشکذر نیوز اظهار داشت: برای هفتمین سال متوالی، حضور گردشگران در مراسم‌های سنتی عزاداری یزد برنامه‌ریزی شد و گردشگران خارجی که اغلب آن‌ها از کشورهای اروپایی برای بازدید از بافت تاریخی به یزد سفر کردند، در قالب تور رایگان در مراسم‌های مختلف مذهبی حضور یافتند. حسینی گفت: گردشگران خارجی […]

سیدحسن حسینی در گفتگو با خبرنگار اشکذر نیوز اظهار داشت: برای هفتمین سال متوالی، حضور گردشگران در مراسم‌های سنتی عزاداری یزد برنامه‌ریزی شد و گردشگران خارجی که اغلب آن‌ها از کشورهای اروپایی برای بازدید از بافت تاریخی به یزد سفر کردند، در قالب تور رایگان در مراسم‌های مختلف مذهبی حضور یافتند.

حسینی گفت: گردشگران خارجی امسال در مراسم‌های روضه‌خوانی سنتی و قدیمی یزد، بازدید از هیئت‌های مذهبی دارای قدمت، مراسم تعزیه‌خوانی، نخل برداری، پخت آش نذری و نذری‌های ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا، شرکت کرند.

توریست ها در محرم اشکذر

وی ادامه داد: در کنار این بازدیدها، بالغ‌بر 2 هزار بسته‌‌ی فرهنگی شامل بروشورهایی درباره فلسفه قیام عاشورا، عزاداری‌های یزد، سخنان بزرگان درباره قیام عاشورا و امام حسین (ع)، احادیث زیبا از امام حسین (ع) بین گردشگران خارجی توزیع ‌شد.

حسینی همچنین بیان کرد: بسته‌های فرهنگی البته تنها ویژه ایام محرم نیست و بروشورها و کتا‌ب‌هایی با موضوعات مهم زن در اسلام، حقوق بشر در اسلام و نامه رهبری به جوانان اروپا در این بسته‌ها لحاظ شده است.

وی، استقبال گردشگران خارجی از این برنامه‌ها را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بیشترین سوالاتی که این گردشگران می‌پرسند این است که چه اتفاقی افتاده است که مردم برای عزاداری این همبستگی را دارند و این شخصیت چه کسی بوده که حرکت عظیم عزاداری برایش انجام می‌شود.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد، حسینیه ایران» در ادامه عنوان کرد: با توجه به موج اسلام هراسی که در دنیا وجود دارد، هدف این بود که از این ظرفیت به بهترین نحو ممکن استفاده شود و مکتب عاشورا، قیام امام حسین (ع) و مکتب تشیع را به دنیا معرفی کنیم و از گردشگران به‌عنوان سفیران فرهنگی و مذهبی بهره بگیریم.

وی با اشاره به همکاری میراث فرهنگی استان یزد و شهرداری یزد در اجرای این تور، این گردشگران را از کشورهای آمریکا، انگلیس، اسکاتلند، نروژ، عربستان، چین، ژاپن، کره، لهستان، نپال، سوئیس و اتریش دانست.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/alxd2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec