امام جمعه اشکذر با بیان اینکه دشمن می ‌خواهد بین ملت و حاکمیت جدایی راه بیندازد؛ گفت: امروز حجاب جزو آن جنگ ترکیبی و جنگ احزابی است که علیه اسلام و مسلمانان به راه افتاده است و بی حجابی یکی از ابزار آنهاست.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجه الاسلام طالبیان امام جمعه اشکذر در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه یکی از تمایلات فطری که خدای متعال در دورن هر انسانی قرار داده است و این انسان به عزت نفس و کرامت و شرافت است؛ گفت: هر انسانی حتی در همان سنین کودکی و نوجوانی از ذلت پذیری  و تحمل کاری متنفر است و دوست می ‌دارد در دنیا عزیزانه زندگی کند، دوست می ‌دارد در محیط خانواده در جمع برادران و خواهرانش جایگاهی داشته باشد و احترام و ارزش برای او قائل شوند.

طالبیان افزود: خدای متعال این امر را فطری انسان قرار داده است؛ یعنی لازم نیست کسی به انسان آموزش بدهد که دارای عزت نفس باشد حتی بعضی از انسان ها آثار آن در همان دوران کودی هم مشاهده می ‌شود.

وی ادامه داد: وقتی یک کودک چهار پنج ساله ‌ای در محیط خانواده مورد تحقیر قرار بگیرد قهر می کند ناراحت می شود عصبی می شود پرخاشگری می کند دعوا و گریه می کند.

خطیب جمعه اشکذر با بیان اینکه این برای آن است که این جزو فطریات اوست که نمی خواهد فقیر و ذلیل بزرگ بشود؛ اظهار داشت: لذا وظیفه پدر و مادر در مرحله اول و وظیفه مربیان و معلمان در جامعه اسلامی و وظیفه حاکمیت به عنوان مجموعه ‌ای که رسانه در اختیار دارد.

طالبیان گفت: همه موظفند این عزت نفس نوجوان و جوان را به او یادآوری کنند و جایگاه و شان آن را به او بشناساند موانع عزت نفس را برطرف کنند عوامل عزت نفس را در او تقویت کنند تا یک ملتی عزیزانه زندگی کند و به جایی برسد که برای رسیدن به بعضی از خواسته ‌ها و تملیات نفسانی و اغراض حیوانی حاضر باشد شان و منزلت و کرامت و عزت خود را زیر پا بگذارد.

وی ابراز داشت: اگر جامعه ما به سمتی رفت که ارزش عزت نفسرا نفهمید و کرامت انسانی را توجه پیدا نکرد ممکن است به جایی برسد که برای به دست آوردن یک چیز مادی کم ‌ارزش و زودگذر دنیا حاضر بشود در مقابل کفر و الحاد سر تعظیم فرود بیاورد.

امام جمعه اشکذر گفت: این که الان می ‌بینیم در جامع‌ی ما بعضی از افراد هستند که می گویند برای اینکه فلان جنس ارزان شود ما باید با آمریکا ارتباط برقرار کنیم معنا این حرف این است که ما باید عزت خود را زیر پا بگذاریم دست نیازمان را به سوی دشمن دراز کنیم و از او مطالبه کمک کنیم یا بعضی از افراد و جوانانی هستند که اگر یک ماشین مدل بالای خارجی را می بیند اینقدر اظهار شیفتگی به آن می کند و به پدر و مادر هم توصیه می ‌کند که هرجور شده است این وسیله نقلیه گران قیمت مدل بالا را برایم تهیه کنید؛ این فرد احساس حقارت و کوچکی می کند نسبت به خودش ارزش و احترام قائل نیست.

طالبیان تاکید کرد: لذا یکی از وظایفی که متوجه والدین و مربیان و معلمان هست و هم وظیفه حاکمیت دینی و ملی این جایگاه عزت نفس را به جوان ‌ها بشناسانند و در حقیقت اینجا نقش آموزگار را داشته باشند.

خطیب جمعه اشکذر در ادامه بیان داشت: همه شما نمازگزاران گرامی را  یادآوری کنم که ما در آستانه بهترین شب ‌های ماه مبارک رمضان یعنی شما احتمال قدر بودن آن بیشتر از شب های دیگر است قرار داریم.

وی با بیان اینکه یک سنت حسنه ‌ای از زمان پیامبر اکرم پایه ‌گذاری شده است و در میان مسلمانان تا این زمان ادامه دارد سنت احیاء این سه شب است؛ اظهار داشت: قدر بدانیم همه این ماه مبارک را مخصوصا شب ‌های عزیز را شب ‌هایی شیعیان امیرمومنان با واسطه قرار دادن قرآن و اهل بیت از خدای متعال طلب مغفرت رحمت و آمرزش دارند.

امام جمعه شهرستان اشکذر به مناسبت های هفته پیش رو و دیدار جمعی از کارگزاران نظام اسلامی با مقام معظم رهبری افزود: آن بزرگوار در عرصه ‌های مختلف توصیه هایی را داشتند توصیه هایی را در مسائل اقتصادی کشور داشتند و تحلیلی در وضعیت  مقابله جبهه مقاومت با دشمنان داشتند و اشاره ‌ای هم به مساله حجاب داشتند.

طالبیان گفت: حجاب یک تکلیف شرعی است و بی ‌حجابی حرام است؛ امروز این حجاب سیاسی هم شده است؛ ایشان که فرمودند حجاب یک تکلیف دینی است؛ در سه جای قرآن تصریح کامل به حفظ حجاب کامل شده است؛ همان حجابی که فقها و مراجع ما در رساله های عملیه به آن فتوا داده اند.

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه دشمن می ‌خواهد از این طریق بین ملت و حاکمیت جدایی راه بیندازد؛ گفت: امروز حجاب جزو آن جنگ ترکیبی و جنگ احزابی است که علیه اسلام و مسلمانان به راه افتاده است و بی حجابی یکی از ابزار آنهاست.

وی ادامه داد: در این جنگ به هر حال واقع شده است امروز عده ای بر طبل بی ‌حجابی می ‌کوبند و آن جنگی که سال هاست علیه ایران اسلامی و این کشور به راه انداخته این را هم وارد کنند که همه باید مواظب باشند.

طالبیان گفت: جمعه آینده راهپیمایی روز جهانی قدس معرفی شده است؛ انشالله هم خودتان و هم برادران و خواهران ایمانی برای شرکت در راهپیمایی که در سراسر کشور تشکیل می شود همت کنید و شرکت کنید و انشالله همه شرکت کنند؛ ما هم شرکت کنیم و از پاداش راهپیمایی و الهی و اخروی آن بهره مند شویم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Rab4S