اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

تسریع در بهسازی ورودی‌های مسیر جاده سنتو به شهرستان/توجه ویژه‌ شهرداران برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز

شناسه خبر : 48007 | تاریخ انتشار : : 06 دی 1394 - 11:39 | ارسال توسط :

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری یزد در گفت‌وگو با خبرنگار اشکذر نیوز، با اشاره به اینکه این سازمان وظیفه نظارت و ارزیابی شهرداری‌ها را بر عهده دارد، افزود: بر این اساس برنامه‌های بازدید مدون از شهرداری‌ها استان و امروز شهرداری اشکذر و پروژه‌های عمرانی که در سطح شهر در دست اجرا است، در نظر […]

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری یزد در گفت‌وگو با خبرنگار اشکذر نیوز، با اشاره به اینکه این سازمان وظیفه نظارت و ارزیابی شهرداری‌ها را بر عهده دارد، افزود: بر این اساس برنامه‌های بازدید مدون از شهرداری‌ها استان و امروز شهرداری اشکذر و پروژه‌های عمرانی که در سطح شهر در دست اجرا است، در نظر گرفته شد.

IMG_2136

«سيد رضا خادمي» ضمن ابزار رضایت از روند اجرای پروژه‌ها در شهر اشکذر اظهار کرد: به شهرداری اشکذر تاکید شده که در اجرای عملیات ساماندهی و ایمن‌سازی ورودی‌های مسیر جاده سنتو به شهرستان به دلیل این‌که مسیر ورودی استان است، تسریع شود.

وی افزود: طبق مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در بحث قانون اعتبارات بودجه، قیر رایگان برای شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت در نظر گرفته‌شده است که تا چند ماه آینده تحویل شهرداری‌ها ازجمله شهر اشکذر می‌شود.

خادمی در ادامه تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم با اداره کل راه و شهرسازی انجام‌شده تا شهرهایی که در حاشیه جاده‌ها و مسیرهای برون‌شهری هستند، پروژه‌های مشترکی جهت آسفالت و قیرپاشی با این اداره داشته باشند که شهرداری اشکذر هم از این موضوع بهره‌مند خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان این‌که در بحث زیباسازی بعضی از شهرهای استان از ویترین زیبایی برخوردار نیستند، خاطرنشان کرد: مواردی شامل: پیاده‌روها، جداره‌های مشرف‌به خیابان‌ها، محصور کردن زمین‌های افتاده در حاشیه معابر، رعایت حریم پیاده‌روها و مغازه‌ها و همچنین تابلوهای فروشگاه‌ها است، با همکاری و همیاری شهروندان مقدور است.

وی با اشاره به این‌که امسال دولت در دو مورد از محل اعتباراتی برای شهرداری‌ها در نظر گرفته است، افزود: یکی در بحث ماشین‌آلات تا پایان سال یک خودرو به شهرداری اشکذر و دیگری پروژه‌های عمرانی اولویت‌بندی شده توسط شهردار است که شهرداری اشکذر با توجه به این‌که در استان با خشک‌سالی مواجه هستیم، بحث جداسازی آب شرب از آب فضای سبز را پیشنهاد کرده است.

خادمی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در برخی از شهرهای استان  را به دور از اصول فنی و شهرسازی و  رو به افزایش دانست و تاکید کرد: شهرداران باید توجه ویژه‌ای در خصوص، جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز داشته باشند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lrKNt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124