رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های یزد، اشکذر و زارچ از تجهیز تمامی چاه‌های کشاورزی و ۹۸ درصدی چاه‌های صنعتی این سه شهرستان به کنتور هوشمند خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، مجید زارع بیدکی گفت: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی و با همکاری کلیه بهره برداران، ۱۰۰ درصد از چاه‌های کشاورزی و ۹۸ درصد از چاه‌های صنعتی شهرستان‌های یزد، اشکذر و زارچ به کنتور هوشمند مجهز شده اند.

وی افزود: همچنین با تلاش گروه گشت و بازرسی این اداره، در سال گذشته تعداد ۱۷ حلقه چاه غیرمجاز شناسایی و ۲۹ حلقه چاه غیرمجاز که تعدادی از آن‌ها مربوط به چاه‌های شناسایی شده سال‌های گذشته بوده است، پر و مسدود شدند که این امر صرفه جویی ۲۹۴ هزار متر مکعب آب را در پی داشت.

رئیس اداره منابع آب شهرستان یزد با بیان اینکه در سال گذشته ۱۴۸ مورد اقدام حفاظتی از سوی این اداره انجام شده است، افزود: چهار دستگاه حفاری و ادوات غیرمجاز نیز در این مدت توقیف شدند.

زارع بیدکی با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی و انتظامی این دو شهرستان برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب زیر زمینی و سطحی اظهار داشت: این اداره با هرگونه تخلف در زمینه منابع آبی برخورد قانونی و جدی خواهد داشت.

رئیس اداره منابع آب شهرستان یزد بیان کرد: ۲۸ کنتور هوشمند چاه‌های کشاورزی و صنعتی در سطح شهرستان نیز با پیگیری این اداره رفع عیب شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت ۴۵ مورد تمدید پروانه بهره برداری صورت گرفته است، گفت: ۱۵۱ مورد مجوز مربوط به بهره برداری از منابع آبی نیز صادر شده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/X0b9p