اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

بیشترین روزهای ناسالم و آلوده یزد در خردادماه قرار دارد

شناسه خبر : 64183 | تاریخ انتشار : : 04 خرداد 1396 - 22:59 | ارسال توسط :

به گزراش اشکذر خبر، دامون سلیمانی زاده در این خصوص اظهار کرد:  میزان آلودگی هوای يزد را در حد استانداردهاى قبلی عنوان کرد و گفت: آلودگی هوای استان یزد در مقابل شهرهای مناطق غربی کشور که در یک ماه تابستان 20 روز درگیر آلودگی هستند به مراتب كمتر است. وی  با تأکید بر اینکه اصلی‌ترین […]

به گزراش اشکذر خبر، دامون سلیمانی زاده در این خصوص اظهار کرد:  میزان آلودگی هوای يزد را در حد استانداردهاى قبلی عنوان کرد و گفت: آلودگی هوای استان یزد در مقابل شهرهای مناطق غربی کشور که در یک ماه تابستان 20 روز درگیر آلودگی هستند به مراتب كمتر است.

وی  با تأکید بر اینکه اصلی‌ترین عامل آلودگی هوای استان، ذرات معلق (PM)هستند، اظهار کرد: این غبار که به دلیل سستی خاک بر اثر خشکسالی‌های پیاپی به وجود می‌آید، در شهرهای مستقر در دشت یزد – اردکان پراکنده است؛ به این معنا که باد غالب از دشت عقدا و اردکان به سمت يزد می‌وزد.

رئيس اداره نظارت و پايش محيط زيست استان يزدخاطر نشان کرد: : بر اساس آمار ایستگاه‌های سنجش آلودگی، ریزگردها و گرد و غبار عامل اصلی آلودگی هوای استان هستند؛ همچینین طبق آمار ده ساله اخیر دلیل طوفان‌ها چیزی جز خشکسالی‌های پی در پی نیست.

وی  با بیان اینکه بیشترین میزان روزهای ناسالم و آلوده در خرداد ماه است، اذعان کرد: به‌ صورت میانگین در ماه های بهار و تابستان بیشتر در معرض آلودگی ذرات معلق بوده‌ایم و این امر تشدیده شده است، در حالت کلی در برخی ماه‌ها ممکن است 8 روز هوای ناسالم و خطرناک داشته باشیم که این آلودگی طبیعی بوده و نگرانی خاصی وجود ندارد.

سلیمانی زاده  با تاکید بر این‌که این اداره کل مسئول سنجش و اعلام وضعیت آلودگی هوای استان است، تصریح کرد: راهکار برای بهبود آلودگی هوای استان یزد بر عهده مسئولین و متخصصان است که در راستای کاهش این آلودگی‌ها اقدامات و تمهیدات لازم را بیندیشند.

وی خاطرنشان کرد: روزهای آلوده درجات متفاوتی در سطح هشدار، اضطرار و بحران دارند که خوشبختانه روزهای آلوده استان تنها وضعیت هشدار را تجربه کرده‌اند؛ همچنین باید توجه داشت که در وضعیت هشدار مبتلایان به مشکلات تنفسی، کودکان، سالخوردگان و زنان باردار و شیرده نباید به صورت مستقیم از هوا استشمام کنند.

رییس اداره نظارت و پايش محيط زيست استان يزد با بیان اینکه استاندارد ذرات معلق 24 ساعته است، ادامه داد: در برخی مواقع و ساعات روز شاید میزان آلودگی هوای یزد به وضعیت بحران برسد اما چون بر اساس استانداردهای جهانی گزارش‌ها در 24 ساعت سنجیده می‌شود همان حالت هشدار اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: در حالت اضطرار برای همگان اعلام می‌شود تا در صورت ضرورت از خانه خارج نشده و مکان‌های نافذ خانه را بپوشانند و همچینین در وضعیت بحران تصمیم گیری کلان توسط مسئولین استان انجام می‌شود.

منبع : یزد رسا

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ioGlC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124