• کد خبر: 19676
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1392 - 17:27
  صدري:
  مسئول سازمان بسيج دانش آموزي استان يزد از شركت 11 هزار و 610 دانش آموز استان يزد در اردوي عملي آمادگي دفاعي خبر داد

  به گزارش نسیم صادقبه نقل ازمهر،علي صدري در گفتگو بااین خبرگزاری اظهار داشت: مرحله سوم اردوی عملی درس آمادگی دفاعی در سال تحصیلی 92- 91 ویژه دختران و پسران در تمامی مدارس دخترانه و پسرانه استان یزد در حال برگزاری است.

  وي، هدف از اجرای این اردو را افزایش مهارت های فردی و گروهی در دفاع نظامی و غیر نظامی، استفاده صحیح از ابزارهای دفاعی در هنگام بکارگیری، انسجام بخشیدن به بخش عملی درس آمادگی دفاعی بیان كرد.

  صدري يادآور شد: کلیه دانش آموزان پسر و دختر دوره متوسطه و سال سوم دبیرستان رشته کار و دانش به استثنای دانش آموزان شبانه و کلیه دانش آموزان سال سوم راهنمایی در این اردو شرکت می کنند.

  وی با بيان اينكه اين اردوها سه مرحله اي است، افزود: مرحله اول شامل آشنایی با آرمانهای شهیدان، اطفا حریق (تشریح ساختمان خاموش کننده دستی و همچنین خاموش کردن آتش توسط دانش آموزان) عملیات نجات (روش نجات افراد در محیط حریق زده)، جنگ نامتعارف و مقابله با آن است.

  صدري ادامه داد: مرحله دوم شامل آشنایی با مهارت فردی و گروهی (جهت یابی و آشنایی با قطب نما) امداد و کمک های اولیه (علائم حیاتی شامل نبض و فشار خون و…..)، صف جمع (فرامین نظامی و ….) است و مرحله سوم شامل آشنایی با اسلحه، اصول تيراندازي، مهارت فردي و گروهي است كه هم اكنون آغاز شده و تا 20 ارديبهشت ماه ادامه مي يابد.

  وي عنوان كرد: پنج هزار و 740 دانش آموز دختر و پنج هزار و 870 دانش آموز پسر، این دوره ها را می گذرانند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/xi5T9

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *