امروز هم دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد میزبان کمسیون تخصصی حکمت اسلامی و تعالی هنر به صورت مجازی در سالن کنفرانس خبری این دانشگاه بود.

دکتر دهقانی اشکذری در ابتدای این مراسم با بیان اینکه همایش حکمت اسلامی و هنر متعالی به میزبانی یزد و  در سطح دانشگاه های آزاد کشور در حال برگزاری است گفت: این همایش در راستای متعالی سازی علوم انسانی و هنر که یکی از مولفه های جدی تمدن اسلامی است  به ابتکار  دانشگاه آزاد یزد در حوزه هنر متعالی اجرایی می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان افزود: تاکنون ۱۱۵مقاله به دبیرخانه ایت همایش ارسال شده که ۷۸ مورد آن پذیرش شده و از این تعداد ۱۰ ارائه مقاله به صورت سخنرانی است که در حال برگزاری است‌.

وی تصریح کرد: در حوزه گفتمان سازی نیاز به برگزاری همایش هابی است که ما را با این مفاهیم آشنا کند و به همین جهت این همایش در دو محور روزآمدی  و بومی سازی علوم اسلامی به ما کمک می کند.

رئیس دانشگاه آزاد یزد خاطر نشان ساخت:  چون معتقدیم یزد  هم به جهت اینکه شهر پیوند اب، خاک و حکمت اسلامی است ظرفیت الگو شدن را داشته و هم به جهت اینکه در تاریخ یزد تجاربی نهفته بوده که می تواند در عرصه این همایش بزرگ ما را به سمت تمدن بزرگ اسلامی سوق دهد برگزار کننده این رویداد شده است.

گفتنی است؛ اولین همایش علوم انسانی و حکمت اسلامی از ۹ تا ۳۳ آبان ماه برگزار و مراسم اختتامیه آن ۲۶ آبان ماه خواهد بود.