همزمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک نشست مشاوره ای با موضوع “کتابخوان های کودک تربیت کنیم “در کتابخانه عمومی امام صادق (ع) اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر؛ جلسه مشاوره با موضوع کتابخوان های کودک تربیت کنیم در محل کتابخانه امام صادق (ع) با حضور ریحانه افخمی ویژه مادران برگزار شد .
افخمی گفت: یکی از اولین کارهایی که می توان در خانه انجام داد، اهمیت دادن به خواندن کتاب برای تمام اعضای خانواده است. والدین باید از بدو تولد هم زمان با این که کودک راه رفتن و سخن گفتن را آغاز می کند، کتاب را در معرض دید او قرار دهند. کودک باید شاهد مطالعه افراد خانواده باشد، تا حس کنجکاوی و رغبت کافی برای رفتن به سوی کتاب در او به وجود آید و کتابخوان شود.
قدم بعدی این است که به کودکان ثابت کنید خواندن به خودی خود جالب و لذت بخش است. این کار می تواند از سنین خیلی پایین شروع شود .
ولی ا… حفیظی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان افزود: هدف از برگزاری این نشست ها ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و به وجود آوردن عادت های مطالعه در کودک و ایجاد کودکان کتابخوان می باشد .

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rpE9P