نخستین ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر در این ستاد به تبیین اصلاحات قانون جدید انتخابات و تعامل و هم اندیشی جهت پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی پرداخت و بر ضرورت مشارکت همگانی در انتخابات به عنوان یک حق الناس و تکلیف شرعی حسب فرمایشات مقام معظم رهبری تأکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها تکلیف دارند تا در این راستا برنامه ریزی و به طرق مقتضی تمامی ظرفیت خود را در جهت برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم معطوف کنند.

محمد جواد زارع بیدکی افزود: مسئولان برگزاری انتخابات حتماً باید اصل بی طرفی را رعایت کنند و از هرگونه اقدامات جانبدارانه پرهیز نمایند، چرا که سلامت انتخابات بسیار مهم است و در این دوره حساسیت نیز بیشتر است.

دبیرستاد پیشگیری و رسیدگی جرایم و تخلفات انتخاباتی در شهرستان اشکذر ابراز داشت: باید با اتخاذ تدابیر مناسب و ایجاد امنیت پایدار، زمینه حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات فراهم و حضور گسترده آحاد جامعه در این آزمون بزرگ رقم بخورد.

وی بر عدم مداخله و سوء استفاده از اموال دولتی و بیت المال در امر تبلیغات توسط دستگاه‌های دولتی و کارمندان دولت شد تأکید کرد و اظهار داشت: این مهم یکی از اساسی‌ترین موضوعات در انتخابات است که در صورت عدم رعایت می‌تواند تبعات منفی بسیاری را متوجه شهرستان کند.

دادستان اشکذر در پایان گفت: این ستاد تا پایان انتخابات هرماه جلسه تشکیل می‌دهد و در صورت ضرورت هر ۱۵ روز یکبار در خارج از وقت اداری و به صورت فوق العاده تشکیل جلسه خواهد داد.

در این جلسه که روسای تمامی ادارات شهرستان و عوامل نظارتی بر انتخابات دعوت بودند، فرماندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رئیس اداره آموزش و پرورش و نمایندگانی از دستگاه‌های نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی به همراه روسای هیات‌های نظارت و اجرایی انتخابات شهرستان اشکذر حضور داشتند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/9Ndrx