• کد خبر: 85040
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 مهر 1398 - 12:23
  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در نشستی با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، گزارشی از وضعیت ارتباطات شهرستان های این حوزه ارائه کرد.
  به گزارش اشکذر خبر، محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، با تشریح شش رکن اصلی زیست بوم نوآوری و کارآفرینی فناوری اطلاعات استان که عبارتند از زیرساخت ها، سرمایه انسانی، تامین مالی، نهادهای پشتیبان، تحقق و توسعه و فرهنگ، بر اهمیت توجه به همه ابعاد زیست بوم جهت توسعه بازار ict استان و افزایش اشتغال در این حوزه که منجر به شاغل شدن افراد تحصیل کرده و مهاجرت معکوس می شود، تاکید کرد.

  نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان یزد، وضعیت شاخص توسعه یافتگی فاوا در استان را بسیار خوب اعلام کرد و گفت: استان یزد بعد از استان های تهران و سمنان در رتبه سوم شاخص IDI قرار دارد.
  سید ابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد و اشکذر، با تشکر از تلاش های این حوزه در جهت توسعه ارتباطات شهری و روستایی استان گفت: استان یزد، یک استان در حال توسعه است و قسمت عمده توسعه استان متکی به فناوری اطلاعات است.
  این نشست، شنبه 13 مهر ماه 98 به میزبانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد برگزار شد. همچنین مدیران این حوزه، در بخش های مخابرات، زیرساخت، پست بانک، پست، و نمایندگان اپراتورهای ایرانسل و های وب، گزارشی از وضعیت و فعالیت های خود ارائه دادند.

  منبع: روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/z9xQQ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *