اشکذر خبر

فرماندار شهرستان اشکذر:

بحث آموزش در جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر فراگیر شود

شناسه خبر : 101001 | تاریخ انتشار : : ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳ | ارسال توسط :

فرماندار اشکذر با تاکید بر فراگیری بحث آموزش در جمعیت هلال احمر این شهرستان: بحث آموزش یک موضوع بسیار مهم است که باید این مهم فراگیر شود تا بتوانیم شعار هر خانه یک امدادگر را در سطح شهرستان اشکذر پیاده و در این راه پیش قدم شویم.

به گزارش اشکذر خبر؛ هادی هادی نسب فرماندار شهرستان اشکذر در دیدار با اعضای تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر این شهرستان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر اشکذر هم در سطح شهرستان و هم در فضای مجازی نمود و حضور بسیار خوب و موفقی پیدا کرده است؛ اظهار داشت: برای ماندگاری این رونق و نمود موفق جمعیت هلال احمر این شهرستان باید برنامه ریزی نمود.

هادی نسب ضمن تقدیر از اعضای تیم عملیاتی کوهنوردی شهرستان اشکذر در خانه هلال ۱۷ آذر شمسی که بحث آموزش کوهنوردی را آغاز نموه عنوان کرد: برای اینکه یک فرد را نجات پیدا کند؛ باید بحث آموزش در زمینه های مختلف مورد توجه جمعیت هلال احمر شهرستان قرار گیرد.

وی ضمن اعلام همکاری و حمایت های لازم در حد توان برای شکل گیری طرح و برنامه های این جمعیت یاد آور شد: ایجاد جاده سلامت در شهرستان که یکی از برنامه های پیشنهادی جمعیت هلال احمر است می تواند در زمینه حفظ محیط زیست نیز کمک زیادی به اشکذر نماید.

هادی نسب تاکید نمود: در همه فعالیتها و برنامه ها این جمعیت باید نگاه شهرستانی داشته باشد تا بتوانیم پشتوانه استان و کشور باشیم.
هادی نسب ضمن اشاره به وضعیت مطلوب تر شهرستان از نظر شرایط کرونایی نسبت به ماه گذشته از این جمعیت خواستار شد همچون گذشته که حضور فعال و به موقع در تمام مراسم ها و برنامه های شهرستان داشته در بحث واکسیناسیون شهروندان شهرستان همراهی لازم کرده و توصیه نمایند که کلیه افرادی که شرایط زدن واکسن را دارند نسبت به واکسیناسیون شدن اقدام نمایند.

سیدکاظم بزاز زاده رئیس جمعیت هلال احمر اشکذر نیز اظهار داشت: براساس قانون مدیریت بحران؛ آموزش همگانی و انتقال فرهنگ ایمنی در جامعه بر عهده هلال احمر است و رسالت اصلی آن به شمار می آید.

بزاز زاده افزود:با توجه به این مهم و همکاری و مشارکت خانه های هلال شهرستان توانستیم در بحث آموزش فعالیتهای موثری داشته باشیم .

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان توانسته در سال ۹۹ از رتبه ۱۰ استانی با همت اعضای تیمهای عملیاتی و همکاران این جمعیت به رتبه دو در سطح استان کسب نمایند.

بزاز زاده با اعلام اینکه خانه های هلال این جمعیت توانسته اند رتبه دوم کشوری را اخذ نمایند؛ افزود: این رتبه از نظر میزان کیفیت عملکرد در خانه های هلال مورد ارزیابی فرار گرفته که هر شش ماه یکبار انجام می شود که در این ارزیابی خانه هلال فرهنگ و هنر و شهدای ۱۷ آذر شمسی توانستند بالاترین امتیاز را در بحث آموزش، مشارکت در برنامه های داوطلبی و تشکیل تیم عملیاتی در رده خانه های کشور کسب نمایند.

مسئول جمعیت هلال احمر اشکذر یادآور شد: درشهرستان اشکذر در حال حاضر ۴ تیم عملیاتی ۵ نفره تشکیل که می توانند در حوزه های مختلف عملیاتی امداد و نجات فعالیت کنند.

وی افزود: در بحث فعالیتهای درمانی و توان باشی خوشبختانه جمعیت هلال احمر شهرستان با همت خیرین و اعضای تیم های عملیاتی این جمعیت توانسته است یکی از بزرگترین بانک امانات تجهیزات پزشکی را ایجاد نماید که می تواند در زمینه توانبخشی و کمک های درمانی مثمر ثمر باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر اشکذر عنوان نمود: در بحث حمایت های درمانی خود این جمعیت که بر اساس تفاهم نامه ای که با سازمان داوطلبان با خود استان ها بسته شده قرار است یکسری فعالیتهای درمانی که نیازمندان به آن نیاز دادند در دستور کار قرار گرفته شود که ما توانستیم در این زمینه مبالغ بالایی را به نیازمندان کمک کنیم.

بزاز زاده خاطر نشان کرد: سه طرح پژوهشی در این جمعیت مورد بررسی قرار گرفته که امیداست بعد از مطرح شدن در شورای بحران و مورد تایید اعضا قرار گرفتن در شهرستان عملیاتی شود.

وی یکی از این طرح ها را ایجاد نصب جعبه های کمک های اولیه به شکل خاص در معابر شهر است که تمام جوانب آن مورد بررسی قرار گرفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان اشکذر پایگاه جاده ای ندارد ایجاد پایگاه جاده ای در شهرستان لازم است که پیگیریهای لازم صورت گرفته که یکی از شرایط داشتن پایگاه جاده ای تشکیل تیم عملیاتی است که توانستیم طی ۴ ماه این تیم را در شهرستان تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر از نظر ایجاد تیم عملیاتی در استان در زمینه ایجاد پایگاه جاده ای مشکلی نداریم و از نظر بحث امکانات و تجهیزات توانستیم با یکی از صنایع شهرستان هماهنگ نماییم که در صورت موافقت احداث پایگاه کلیه امکانات و تجهیزات این پایگاه را فراهم نماید.

بزاز زاده یادآور شد: ایجاد پایگاه جاده ای در شهرستان چند مزیت دارد که یکی از مزیت های آن ایمن سازی جاده ها است.

وی  افزود: همچنین ایجاد پایگاه سلامت می تواند خوراک کار برای اعضای تیم های عملیاتی امداد و نجات ما باشد که به عنوان محیطی برای ادامه
فعالیت از آن استفاده کنند.

بزاز زاده طرح سوم پژوهشی که در جمعیت هلال احمر شهرستان مورد بررسی قرار گرفته را ایجاد ساختمان EOC ( مرکز پاسخگویی به حوادث ) عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد این ساختمان در شهرستان با توجه به بحث صنعتی بودن و ترانزیتی آن و نیز مجاورت آن با شهرهای دیگر از جمله خود یزد می توان در این طرح عملیاتی که تمام شرایط آن بررسی شده است به عنوان پشتیبان در استان عمل نماید که لازم است در شورای بحران شهرستان مطرح و در صورت موافقت اعضا در ایجاد گردد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در رابطه با ایجاد سایت آموزشی و اسکان گفت: از نظر قوانین باید نسبت به ۱۰ درصد از جمعیت یک شهر ذخیره امدادی و اقلام زیستی ۴ ساعته و ۷۲ ساعته و نیز یک ماهه وجود داشته باشد که این موارد در شهرستان پیش بینی شده ولی متاسفانه بحث اسکان آن خیلی دیده نشده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بزاز زاده ادامه داد: در صورت اینکه حجم بالایی از افراد دچار آسیب مثلا زلزله شوند باید مکانی باشد که آسیب دیدگان و مردم خوب اسکان داده شوند تا اینکه که از نظر امنیتی و تجمیعی بیماری ها مخصوصا بیماری های پس از حادثه در امان باشند؛

خاطر نشان میگردد؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر تاکید کرد: با توجه به اینکه در این زمینه عرصه خوبی دارد این سایت می تواند در شهرستان به عنوان پایلوت ایجاد شود.

لازم به ذکر است؛ مسئولین خانه های هلال شهرستان اشکذر در این جلسه از تلاش ها و اقدامات فرماندار شهرستان اشکذر قدردانی و ضمن تبریک هفته دولت؛ کسب رتبه نخست این فرمانداری در جشنواره شهید رجائی را به وی تبریک تبریک گفتند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/MYet0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *