• کد خبر: 23767
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1392 - 16:50
  ديدار تيم‌هاي ملي واليبال ايران و آلمان روز‌هاي جمعه و شنبه در سال 12 هزار نفري آزادي برگزار خواهد شد.

  تيم ملي واليبال ايران در چارچوب هفته هفتم ليگ جهاني واليبال ساعت 21 روزهاي 21 و 22 تير ماه در سالن آزادي تهران به مصاف آلمان خواهد رفت. جدال اين دو تيم به نوعي مصاف پديده دوره گذشته با شاگردان ولاسکو، پديده اين دوره از رقابت‌ها است.


  به گزارش اشکذر نیوز، آلمان‌ها که پديده ليگ جهاني در سال گذشته را به خود اختصاص داده بودند و امسال هم يکي از شانس‌هاي صعود به مرحله نهايي محسوب مي‌شوند قطعا براي پيروزي بر شاگردان ولاسکو وارد تهران خواهند شد.

  * آلمان‌ها در تهران دنبال بليت آرژانتين

  شاگردان ويتال هينن، سرمربي ژرمن‌ها پيش از رويارويي با ايران با کسب 14 امتياز از 8 بازي خود در رده چهارم جدول رده‌بندي گروه دوم قرار دارند و مي‌توانند در صورت پيروزي بر ايران، آن هم در سالن 12 هزار نفري آزادي همراه با ايتاليا مسافر آرژانتين (ميزبان مرحله نهايي) شوند.

  تيم ايران هم در نخستين حضورش توانسته خود را به عنوان يک مدعي مطرح کند و از 8 بازي خود توانسته 12 امتياز کسب کند. شاگردان ولاسکو با نتايجي که برابر ايتاليا و کوبا و حتي صربستان کسب کردند نشان دادند که زنگ تفريح حريفان نيستند و مي‌توانند بر هر حريفي غلبه کنند و حال بايد ماند و ديد که چه نتيجه‌اي در بازي ايران و آلمان رقم خواهد خورد.

  چشم روس‌ها که بازي‌هايشان تمام شده و با 19 امتياز از 10 بازي خود در جايگاه دوم قرار دارند به بازي ايران و آلمان است تا اگر ژرمن‌ها نتوانستند از ايران امتياز بگيرند، جشن صعود به مرحله نهايي برپا کنند.

  * ژرمن‌ها در فکر رسيدن به اوج

  واليبال آلمان در يکي از بهترين دوران خود قرار دارد؛ آنها پس از کسب عنوان پنجم رقابت‌هاي المپيک 2012 لندن حالا تصميم دارند با هدايت هينن براي نخستين بر خود را براي حضور در مرحله نهايي ليگ جهاني آماده کنند.

  ژرمن‌ها پس از 37 سال انتظار سرانجام در سال 2008 وارد رقابت‌هاي المپيک شدند؛ در آن زمان مکولسو، سرمربي آلمان‌ها بود که در حال حاضر خود را بازنشسته کرده است. در زمان وي تيم واليبال آلمان يکي از تيم‌هاي مطرح دنيا بود و توانستند در مسابقات قهرماني جهان نهم شوند و در رقابت‌هاي قهرماني اروپا مقام پنجم را به خود اختصاص دادند.

  اين تيم توانست در سال 2009 قهرمان ليگ اروپا شود و جواز حضور در رقابت‌هاي قهرماني جهان در سال 2010 و همچنين ليگ جهاني را کسب کند. ژرمن‌ها در سال 2009 هم مقام ششم رقابت‌هاي قهرماني اروپا را از آن خود کردند.

  * هينن بلژيکي خيال‌هاي بزرگي در سر دارد

  ويتال هينن که مربي تيم DVV بوده است در سال 2012 توانست تيم ملي آلمان را به جايگاه پنجم مسابقات المپيک لندن برساند که اين مقام براي نخستين بار در تاريخ آلمان‌ها کسب شد.

  هينن بلژيکي بعد از برکناري لوزانو توانست تيم قدرتمندي بسازد که حتي در مسابقات مقدماتي اروپا بالاتر از بلغارها راهي المپيک لندن شد و در اين دوره از ليگ جهاني هم خيال‌هاي بزرگي در سر دارد.

  وي تصميم دارد حالا تيمش را براي درخشش در ليگ جهاني آماده کند و براي شروع اين درخشش بايد از سد تيم قدرتمندي به نام ايران عبور کند. هينن مربي مستعدي است که توانايي صحبت کردن به زبان‌هاي انگليسي، فرانسوي، هلندي و آلماني را دارد.

  * ايران و آلمان؛ بدون سابقه رويارويي رسمي!

  آلمان‌ها نيز به رغم اينکه خيلي‌ها روي اين تيم در جمع بزرگان جهان حساب باز نمي‌کردند با 10 دوره حضور در ليگ جهاني نشان داده‌اند که تيم کم تجربه‌اي نيستند؛ خصوصاً آن که آنها در سال‌هاي اخير به عنوان يک پديده در واليبال اروپا و جهان نتايج بسيار ارزشمندي گرفتند. ژرمن‌ها به رغم نداشتن گروزر و آندرا کاپيتان قديمي خود با ستارگاني چون شوبس، بيوگراپي و مارکوس بوم چشم به صعود دارند؛ ايران و آلمان تاکنون بازي رسمي مقابل هم در بزرگسالان نداشته‌اند و تنها رويارويي دو تيم مربوط به جام واگنر لهستان است که ايران 3 بر صفر باخت.

  * سه بازيکن کليدي و نقشه ولاسکو براي مهار ستاره‌ها

  دنيس کاليبردا، بازيکن شماره 6 اين تيم به همراه مارکوس بوم، بازيکن شماره 8 آلمان‌ها از مهره‌هاي کليدي آنها هستند. البته ژرمن‌ها پاسور بسيار خوبي به نام لوکاس کامپا، بازيکن شماره 11 دارند که در رده چهارم بهترين پاسور‌هاي ليگ جهاني قرار دارد. بدون شک ولاسکو و همکارانش به خوبي آنها را آناليز خواهند کرد و نکات مهم براي مهار اين بازيکنان را به شاگردانش گوشزد خواهد کرد.

  آلماني‌ها کندتر از روس‌ها و کوبايي‌ها هستند. تيمشان هم تيم‌تر از صربستان و روسيه و ايتاليا نيست، البته اين شانس را دارند که به مرحله نهايي صعود کنند. ما در تاريخ واليبال‌مان با آلمان بازي نکرده‌ايم؛ آن‌ها چون شانس صعود دارند، خطرناک هستند.

  منبع:فارس

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/hv38N

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *