دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: افرادی که حرکات غیرمتعارف در چهارشنبه‌سوری انجام دهند شامل اخلال در نظم عمومی بوده که علاوه بر ۷۴ ضربه شلاق، از ۳ ماه تا یک سال مجازات حبس دارند.

به گزارش اشکذرخبر به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان اشکذر، محمدجواد زارع بیدکی اظهار کرد: در شهرستان اشکذر تمهیدات لازم برای چهارشنبه آخر سال با همکاری نیروی انتظامی شهرستان و دیگر دستگاه‌ها برای امنیت شهروندان اندیشیده شده است.

 

وی با بیان اینکه طبق ماده ۴۹۲ قانون مجازات اسلامی صدمه به هر شخص دیه و قصاص را به همراه دارد، گفت: نگهداری مواد محترقه برابر بند «ب» ماده ۱۲ قانون مجازات قاچاق اسلحه، مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز محکومیت ۶ ماه تا ۲ سال حبس برای فرد ایجاد می‌کند.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: خودروهای که با حرکت غیرمتعارف مخل نظم و آرامش مردم شوند،  توسط پلیس توقیف و راننده و سرنشینان آن تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت می‌شوند. این جرایم طبق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی علاوه بر ۷۴ ضربه شلاق ، از ۳ ماه تا ۱ سال حبس مجازات دارد.

 

در پایان زارع بیدکی از خانواده‌ها خواست فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و آتش‌زا آگاه کنند زیرا همراهی خانواده‌ها و قانون‌مداری شهروندان باعث می‌شود چهارشنبه آخر سال در امنیت کامل و به آرامی سپری شود

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/R8vE7