امام جمعه اشکذر ایام‌الله عید فطر را یک فرصت استثنایی برای کسانی که بخواهد گامی به‌سوی تعالی بردارد دانست.

به گزارش اشکذر خبر، حجت‌الاسلام محمدرضا طالبیان امام‌جمعه اشکذر در اولین خطبه نماز عید فطر این شهر با اشاره به روایاتی از ائمه اطهار مبنی بر قدر دانستن فرصت‌ها، گفت: ایام‌اللهی مثل عید فطر یک فرصت استثنایی برای هر کسی است که بخواهد گامی به‌سوی تعالی بردارد.

وی با بیان حدیثی از امیرمؤمنان (ع) که فرصت‌ها سریع می‌گذرند و خیلی کند برمی‌گردند، افزود: امامان معصوم ما تاکید فراوان غنیمت شمردن فرصت‌ها قبل از این فرارسیدن زمان پشیمانی داشتن که منظور از درک فرصت دنیا قبل از فرارسیدن آخرت است.

طالبیان بر حفظ کارهای خیر که در ماه رمضان توفیق انجام آن پیدا شده تاکید و تصریح کرد: تلاوت قرآن، شب‌زنده‌داری‌ها و انس با خدا و دعاها و اعمال نیک ممکن است با وسوسه‌های شیطان و هوای نفس که دو دشمن قوی هستند پاک شود.

وی در خطبه دوم نماز عید فطر با اشاره به فرازی از دعای عدیله ادامه داد: برای حفظ اعمال نیک باید این اعمال را به خدا سپرد، همچنان که در این دعا بیان می‌شود که خدایا عقیده‌ام را به تو می‌سپارم و این امانت را به من بازگردان.

طالبیان قدرت خداوند متعال را مطلق دانست و گفت: با سپردن اعمال به خداوند انسان به آرامش روانی دست می‌باید.

امام‌جمعه اشکذر در پایان از دست‌اندرکاران برگزاری مراسم‌های جز خوانی قرآن، سخنرانی و شب‌های قدر که باشکوه هر چه تمام برگزار شد، قدردانی کرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/x884N