اشکذر خبر


اولین مانور نجات غریق در استخرهای کشاورزی در شهرستان اشکذر برگزار شد

شناسه خبر : 102290 | تاریخ انتشار : : ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷ | ارسال توسط :

فرماندار شهرستان اشکذر در جریان برگزاری اولین مانور نجات غریق که همزمان با پنجمین روز ازهفته پدافند غیرعامل انجام شد؛ خاطرنشان کرد: متأسفانه طی سال‌های اخیر شاهد حوادث تلخی از غرق شدن برخی از هم‌وطنان‌مان بوده‌ایم و مکرر بر پیگیری مسئولان ذی‌ربط درخصوص ایمن سازی استخرهای کشاورزی توصیه شده است.

به گزارش اشکذر خبر؛ همزمان با پنجمین روز از هفته پدافند غیرعامل در راستای تقویت توان عملیاتی تیم‌های امداد و نجات این شهرستان و نیز اهمیت موضوع ایمنی و امداد و نجات در استخرهای کشاورزی اولین مانور آموزشی – امدادی نجات غریق با محوریت جمعیت هلال احمر اشکذر در منطقه حسین‌آباد پوراکبری بخش مرکزی برگزار شد.

هادی نسب فرماندار شکذر در حاشیه این برنامه ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری مانور نجات غریق، از عدم ایمن‌سازی برخی از استخرهای کشاورزی انتقاد، خاطرنشان کرد: متأسفانه طی سال‌های اخیر شاهد حوادث تلخی از غرق شدن برخی از هم‌وطنان‌مان بوده‌ایم و مکرر بر پیگیری مسئولان ذی‌ربط درخصوص ایمن سازی استخرهای کشاورزی توصیه شده است.

گفتنی است؛ برگزاری کارگاه آموزشی – توجیهی با دستورالعمل ایمنی در استخرهای کشاورزی، لزوم نصب علائم هشدار دهنده، نصب تابلو و شناسنامه استخر، نصب حصار و اقدامات ایمنی در استخر نظیر طناب، لاستیک و همچنین عملیات نجات فرد غرق شده در استخر و استفاده از تکنیک‌های فردی در نجات وی از مهمترین برنامه‌های این مانور بود.

همچنین در این مانور مهارت‌های کمک‌های اولیه در خصوص احیای فرد مصدوم حادثه به حضار توسط مربی جمعیت هلال احمر شهرستان آموزش داده شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/kIgXc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *