اشکذر خبر


اولویت مخابرات منطقه یزد در سال جدید توسعه فیبر نوری می باشد

شناسه خبر : 107143 | تاریخ انتشار : : ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱ | ارسال توسط :

مدیر مخابرات منطقه یزد گفت: توسعه زیرساخت های ارتباطی مخابرات منطقه یزد در سال جاری بر اساس فناوری فیبر نوری است.

به گزارش اشکذر خبر؛ محمد رضا زارع مدیر مخابرات منطقه یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز جهانی ارتباطات و مخابرات برگزار شد؛ با اعلام اینکه توسعه فیبر نوری اولویت مخابرات منطقه در سال جاری است؛ گفت: با فراهم نمودن این امکانات برای مشترکان امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت با سرعت ۱۰۰ مگا بیت بر ثانیه فراهم می شود.

زارع از دیگر برنامه های مخابرات در سال ۱۴۰۱ را راه اندازی سوئیچ هوشمند در استان با همکاری یک شرکت دانش بنیان برای استفاده از سیستم‌های پیشرفته بیان کرد.

مدیر مخابرات منطقه یزد در ادامه این نشست گزارش خود را در سه حوزه وضعیت شاخص های مخابراتی، عملکرد یکسال گذشته و برنامه های سال جاری مخابرات استان یزد بیان کرد و افزود: در شاخص ارتباطی تلفن ثابت،در حال حاضر بالغ بر ۵۶۸ هزار شماره با ضریب نفوذ ۱/۴۴ درصد در استان مشغول به کار است که رتبه سوم این شاخص در سطح کشور هستیم.

مدیر مخابرات منطقه یزد یکی از شاخص های مهم مخابرات را اینترنت خانگی و تجاری بیان کرد و با توضیحاتی در خصوص شبکه دیتای استان افزود : در حال حاضر ۲۱۸ سایت دیتا در سطح استان با ۲۰۳ هزار پورت تجهیزات منصوبه مشغول به ارائه سرویس می باشد.

این مقام مسئول اظهار داشت: در بحث تلفن همراه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۸۵۴ هزار خط داریم که حدود یک میلیون و ۴۶۶ هزار خط آن اعتباری و بیش از ۳۸۷ هزار خط آن دائمی است.

وی افزود از هفته ارتباطات سال گذشته تا کنون مخابرات منطقه یزد در سه مرحله، زیر ساخت های مخابراتی را در هفته دولت با ۹۶ پروژه و سرمایه گذاری ۳۵۲ میلیارد ریال، دهه فجر با ۸۷ طرح و هزینه ۲۲۲ میلیارد ریال و ۱۰۷ پروژه مخابراتی و همراه اول با سرمایه گذاری ۶۲۸ میلیارد ریال در سطح استان توسعه داده است.

مدیر مخابرات منطقه یزد ادامه داد: ما تمام تلاش خود را برای توسعه خدمات و زیرساخت های مخابراتی انجام می دهیم ولی با توجه به افزایش هزینه تجهیزات فنی و حقوق نیروی انسانی و ثابت ماندن درآمد مخابرات در سال های گذشته، این امر با مشکلاتی رو بروست و بیشتر درآمد مخابرات صرف نگهداری تجهیزات می شود که امیدواریم به زودی این مسائل مرتفع گردد.

در پایان، خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در نشست، سئوالات مخابراتی خود را با مدیر مخابرات منطقه یزد در میان گذاشتند و دکتر زارع به آنها پاسخ داد.

گفتنی است؛ در این نشست از محمدجواد عرفان فر از فعالان عرصه رسانه که همکاری مطلوبی با مخابرات منطقه داشت تقدیر به عمل آمد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vwgg9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *